خانه / دانش و فناوری / شبكه‌های اترنت با سرعت صد گیگابایت بر ثانی

شبكه‌های اترنت با سرعت صد گیگابایت بر ثانی

بیا تو مالزی -

جام جم آنلاین: بررسی و تحقیقات مركز استانداردهای ارتباطات جهانی (‪ (CIR‬اعلام كرد تا سال ‪ ۲۰۱۶‬شبكه‌های اترنت با سرعت ‪ ۱۰۰‬گیگابایت بر ثانیه وارد شبكه انتقال اطلاعات می‌شود…

به گزارش سایت "‪، "computerwold.com‬ استانداردهای جدید اترنت (پروتكل شبكه كامپیوتری) كه از هم اكنون آنالیز و طراحی شده‌اند، به تدریج جایگزین شبكه‌های ‪ ۱۰‬و ‪ ۴۰‬گیگا بایت بر ثانیه كه از ‪۸‬ سال پیش رواج یافته است ، می‌شود.
"اترنت" ، نام جدیدی برای پروتكل و استاندارد شبكه‌های انتقال داده ها بر اساس ‪ ۱۰۰‬گیگا بایت می‌باشد.
بر اساس این گزارش به تدریج استانداردهای كنونی ح‌اكم بر شبكه‌های انتقال داده‌ها كم رنگ می‌شود و در سال ‪ ۲۰۱۶‬شبكه‌های اترنت با سرعت ‪۱۰۰‬ گیگا بیت بر ثانیه جایگزین آنها درمسیر شبكه‌های اصلی (‪ (core‬می‌شود.
تاكنون سرعت شبكه‌های اترنت با فاكتورهای ضریب مشخص افزایش پیدا كرده اما افزایش سرعت كنونی كه قول آن داده شده كه ت‌ا سال ‪ ۲۰۱۶‬به ‪ ۱۰۰‬گیگا بایت بر ثانیه برسد بیشتر از نرخ رشد عادی شبكه‌های انتقال داده‌ها است.
در گزارش مركز ‪ CIR‬كه با عنوان "به سوی به شبكه‌های ‪ ۱۰۰‬ گیگا بایت بر ثانیه" نام‌گذاری شده ، آمده است: شبكه‌های اترنت با ‪ ۴۰‬گیگا بایت بر ثانیه برای مدتی همچنان حفظ خواهد شد كه علت آن وجود سخت افزار ها، سرورها، و سوییچ دستكتاپ‌ها و لپ تاپ‌های كنونی است كه با سرعت آن تنظیم شده‌اند.
شبكه اترنت با سرعت ‪ ۱۰۰‬گیگا بایت بر ثانیه در مراحل اول به عنوان در مسیراصلی شبكه‌ها (‪ (RUNk‬استفاده می‌شوند البته نیاز یه سرور و سوییچ‌های ترانك جدید وجود خواهد داشت.
این مساله باعث خواهد كه اترنت با سرعت ‪ ۱۰‬گیگا بر ثانیه از ترانك ها و مسیرهای اصلی شبكه‌ها حذف شوند.
مبنای گزارش این موسسه ، استانداردهای جاری و فعال است كه بر اساس آن سرورها و بسترهای ارتباطی با ایده رسیدن به سرعت اترنت ‪ ۱۰۰‬گیگا بایت بر ثانیه هدایت می‌شوند.
بر اساس این ایده هم چنین بسیاری از دسترسی‌ها از سرعت ‪ ۴۰‬ گیگا بایت بر ثانیه فراتر رفته و برمبنای هم ‪ ۱۰۰‬و هم ‪ ۴۰‬گیگا بایت بر ثانیه ارتقاء می یابند.
بر پایه این گزارش بازار شبكه‌های ارتباطی درسال ‪ ۲۰۱۶‬به طرف فن آوری نوین سرعت جدید شبكه می‌رود و استانداردهای جدید شبكه اترنت ‪ ۱۰۰‬گیگا بایت بر ثانیه به "جنگ سرد" بین مراكز داده‌ها و ارتباطات كه از سال ‪ ۱۹۸۰‬ وجود دارد، خاتمه می‌دهد.
در آینده شبكه‌های اترنت برزگراه با سرعت بالا در فن آوری اطلاعات نقش تعیین‌كننده خواهند داشت. سازمان جهانی ارتباطات در حال حاضر به شكل دهی و قانون مند كردن (تنظیم پروتكل نوین) می‌پردازد و شبكه انتقال نوری (‪ (OTN‬جایگزین پروتكل‌های قدیمی (‪ (SONET‬می‌شود.
در این گزارش هم چنین تصریح شده‌است كه استانداردهای جدید و پایدار اترنت ریسك سرمایه‌گذاری در تولید چیپ‌ها و قطعات نوری و دیگر تجیهزات شبكه را كم می‌كند و در این زمینه سرمایه گذارای بیشتر خواهد شد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

آلودگی کاربران ایرانی به باج‌افزار سایبری/ نفوذ به «ریموت دسکتاپ»

بیا تو مالزی - مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای نسبت به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب