یکشنبه , 4 آبان 1399
خانه / اخبار مالزی / شب‌گردی در کوالالامپور

شب‌گردی در کوالالامپور

بیا تو مالزی -

اکثر مشتریان کلاب‌های منطقه KLCC خارجی هستند. سوالی که به ذهن می‌رسد این‌ است که پس خود مالزیایی‌ها کجا هستند؟

یادم نیست از جایی خواندم یا شنیدم که برای شناخت مردم یک جامعه باید زندگی شبانه آن‌ها را شناخت. شب‌گردی در کوالالامپور تجربه‌ای‌ست که شاید در نوع خود منحصر به فرد باشد. در هر محله که نگاه کنی کوچه‌ای خیابانی پیدا می‌کنی که شب‌ها پر از آدم‌هایی باشد که گردش و بیرون زدن از خانه را به خواب و استراحت شبانه ترجیح داده‌اند.

اگر بخواهید به‌عنوان توریست شب را خارج از هتل خود سپری کنید اسم‌های جالبی می‌شنوید. از خیابان پی‌رملی و کلاب‌هایش گرفته تا شب‌های بنگسر و هارتاماس و اگر اهل غذا خوردن باشید یکی از صدها رستوران شبانه‌روزی بیسترو و ناسی کندر و …. می‌تواند تجربه خوبی برای شما باشد. اما سوال مهم این‌جاست که کجا برویم

کلاب و دیسکو

هرگاه صحبت از شب‌گردی به میان می‌آید، اولین جایی که به ذهن هرکسی می‌رسد سالنی بزرگ است که در آن تعداد قابل توجهی آدم در حال رقص هستند و صدای موزیک نیز تا حداکثر ممکن بلند است. این شاید ساده‌ترین تعریف از یک نایت کلاب یا دیسکو باشد. کلاب‌های شبانه و دیسکوهای کوالالامپور عمومن در چند منطقه مشخص متمرکز شده‌اند:

در محدوده مرکزی شهر و حوالی KLCC خیابان پی‌راملی (P.Ramlee) با جای دادن ده‌ها کلاب و بار در خود، مرکزی برای تفریحات شبانه توریست‌ها به حساب می‌آید. تعداد بسیار زیاد مشتریان که اغلب خارجی هستند و حضور پرتعداد تاکسی‌هایی که در انتظار مسافر هستند، باعث ترافیک سنگین این خیابان تا ساعاتی پس از نیمه شب می‌شود. اگر می‌خواهید کلاب شیک‌تری را تجربه کنید می‌توانید سری به Zouk در خیابان امپنگ بزنید. علاوه بر این شما می‌توانید کلاب‌های بسیار دیگری نیز در خیابان‌های سلطان اسماعیل (Jalan Sultan Ismaeil) و بوکیت بینتانگ (Jalan Bukit Bintong) و مناطق اطراف‌شان بیابید. به‌ قول دوستی، کافی‌ست صدای موزیک مورد علاقه‌تان را دنبال کنید تا به دیسکوی مورد نظرتان برسید. اگر ایده خاصی در این زمینه ندارید می‌توانید Rum Jungle،Hard Rock Cafe و یا Planet Hollywood را امتحان کنید.

همان‌طور که گفتیم و خواهید دید اکثر مشتریان کلاب‌های منطقه KLCC خارجی هستند. سوالی که به ذهن می‌رسد این‌ است که پس خود مالزیایی‌ها کجا هستند؟ پاسخ خود را با سر زدن به خیابان تلاوی (Jalan Telawi) در محله بنگسر (Bangsar) خواهید گرفت. از ابتدا تا انتهای خیابان می‌توانید تعداد زیادی بار و دیسکو ببینید و بر مبنای سلیقه خود هرکدام را که می‌خواهید انتخاب کنید. توجه کنید که در این منطقه موزیک هندی و چینی بیشتر به گوش می‌رسد.

در کنار این دو منطقه اگر در حوالی دامن‌سرا (Damansara) هستید می‌توانید سری به کلاب‌های مجتمع تجاری Curve بزنید.

بار و پاب

در کنار کلاب‌ها و دیسکوهای شلوغ و پر جمعیت می‌توان پاب‌های به نسبت خلوت‌تر و بارهای ساده و خودمانی را هم یافت. در کوالالامپور در هر محله‌ای حداقل چندین بار و پاب وجود دارند که به مشتری‌های محلی سرویس می‌دهند. اگر می‌خواهید به دور از همهمه دیسکوها در گوشه‌ای بنشینید و از موزیک لذت ببرید، می‌توانید سری به این بارها بزنید. توجه کنید که این مراکز به طور معمول فضای خاصی برای رقصیدن ندارند. از جنبه توریستی بارها و پاب‌های برخی نقاط شهر دارای جذابیت هستند:

در محله چینی‌ها (China Town) و به طور خاص در خیابان Hang Lekir می‌توانید بارهای بسیار ساده کنار خیابانی را بیابید. در این بارها به طور معمول موزیکی به گوش نمی‌رسد. آن‌ها تنها در تعدادی میز و صندلی در کنار خیابان و گارسنی که فقط آب‌جو سرو می‌کند خلاصه شده‌اند. در کنار این بارها می‌توان تعدادی پاب از جمله Reggal را پیدا کرد که هرکدام جذابیت‌های خاص خود را دارند.
در خیابان بوکیت بینتانگ و در مجاورت مجتمع خرید BB Plaza نیز می‌توانید تعدادی بار و کافه بیابید و از اجرای موزیک زنده نیز لذت ببرید.

کارائوکی (Karaoke)

به طور کلی کارائوکی به معنای خواندن هم‌زمان با موزیک از پیش ضبط شده است. کارائوکی از تفریحات بسیار پرطرف‌دار در میان ساکنان آسیای جنوب شرقی به شمار می‌رود. قضیه به این قرار است که یک سیستم صوتی به همراه چندین میکروفون در اختیار شما قرار می‌گیرد و شما می‌توانید هم‌زمان با پخش موزیک با خواننده هم‌خوانی کنید. تصویر ساده اتاق کارائوکی فضایی است مبله با ظرفیت 3 تا 20 نفر و همین تعداد آدم که در حالی‌که به کلیپ تصویری یک آهنگ نگاه می‌کنند، با خواننده هم‌صدایی می‌کنند. شاید در نگاه اول این کار جذابیتی نداشته باشد، ولی توصیه می‌کنیم امتحان کنید. به طور قطع تجربه جذاب و پر خنده‌ای خواهد بود.

در کل کارائوکه بارها به 2 نوع تفکیک می‌شوند. گروه اول در واقع بارهای معمولی هستند که این امکان را در سیستم صوتی خود ایجاد کرده‌اند؛ و گروه دوم اتاق‌های اختصاصی برای این کار اجاره می‌دهند که ظرفیت آن‌ها از چند نفر تا چند ده نفر متغیر است. به طور تقریبی در تمامی مجتمع‌های خرید، مراکز تفریحی و هتل‌ها می‌توانید از این سرویس استفاده کنید.
به خاطر داشته باشید هرچه تعداد نفرات‌تان بیشتر باشد بیشتر لذت خواهید برد.

رستوران و کافه

اگر غذا خوردن را به همهمه مردم و صدای موزیک ترجیح می‌دهید، می‌توانید سری به رستوران بزنید. در مالزی مردم به مفهوم واقعی کلمه 24 ساعته غذا می‌خورند. بر همین اساس فست‌فودهای زنجیره‌ای تا جایی که می‌توانند شعب خود را 24 ساعته باز نگه می‌دارند. علاوه بر این رستوران‌های سنتی زیادی نیز یافت می‌شوند که 24 ساعته سرویس می‌دهند. توصیه می‌کنیم اگر ذائقه غذایی حساسی ندارید حتمن غذاهای مالزیایی، چینی و صد البته هندی را امتحان کنید. توجه داشته باشید که این رستوران‌های 24 ساعته به طور معمول مکان‌های ساده و ارزانی تلقی می‌شوند؛ بنابراین توقع شیک بودن از آن‌ها نداشته باشید. اگر تمایل داشتید می‌توانید یکی از بهترین نمونه رستوران‌های مالایی را در خیابان امپنگ و در مجاورت هتل نیکو بیابید. برای کسانی‌که ریسک‌پذیری بیشتری دارند رستوران Uncle Bob در تقاطع خیابان سلطان اسماعیل و خیابان عبدالرحمان را پیشنهاد می‌کنیم.

ماساژ

ساکنان جنوب شرق آسیا اعتقاد زیادی به ماساژ دارند، به‌ طوری‌که آن‌را برای سلامتی مفید می‌دانند. اگر از گردش روزانه و خرید خسته شدید می‌توانید با گرفتن ماساژ خستگی را از تن خارج کنید. به‌طور معمول مراکز ماساژ نیمه شب تعطیل می‌شوند؛ ولی به طور مشخص مراکز ماساژ فعال در خیابان بوکیت بینتانگ تا 3 صبح باز هستند. این مراکز آماده ارائه خدمات ماساژ برای نقاط مختلف بدن هستند. اگر از ما می‌شنوید ماساژ پا را امتحان کنید.

در کنار این خدمات سرویس جدیدی نیز وجود دارد که به آن Fish Spa می‌گویند و عبارت است از آکواریومی پر از ماهی‌هایی از یک نژاد خاص که علاقه خاصی به خوردن پوست مرده و آسیب دیده پا دارند. استفاده از این سرویس به این روش است که پای خود را در آکواریوم قرار می‌دهید تا این ماهی‌ها با شنا در اطراف پا پوست‌های مرده و آلودگی‌های پای شما را بخورند. برای اطلاعات بیشتر در این باره می‌توانید به پیش‌شماره سوم مونوریل رجوع کنید.

بیرون از شهر

اگر ماشین در اختیار دارید و حوصله یک رانندگی یک ساعته دارید می‌توانید این انتخاب‌ها را نیز اضافه کنید:
سفر به ساحل بندر کلانگ (Klang): با حدود 1 ساعت رانندگی می‌توانید به ساحل برسید و از سکوت و آرامش حاکم بر آن لذت ببرید.
سفر به گنتینگ (Genting): با رفتن در این مسیر کوهستانی ضمن بهره بردن از زیبایی‌های طبیعت این منطقه کوهستانی می‌توانید سری هم به مجموعه گنتینگ بزنید و از امکانات شبانه آن استفاده کنید. در همین شماره مونوریل از گنتینگ و به طور خاص کازینوی آن بیشتر برای شما نوشته‌ایم.

به خاطر داشته باشید که این موارد تنها بخشی از فرصت‌های شب‌گردی در شهر می‌باشند. پس کشف امکانات جدید را به خود شما می‌سپاریم.

گزارش: هامون کردم زاده

منبع: وب سایت ماهنامه مونوریل

http://monorail-kl.com/PostDetail.aspx?PID=192

 

 

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

یک دیدگاه

  1. خیلی راهنماییاتون عالیه فقط اگرمیشه چندتاعکس مستهجن زیبا ازاین دیسکوها به ما بدین;)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب