خانه / اخبار ایران / شرایط ارزشیابی فارغ التحصیلان علوم پزشکی دانشگاههای مالزی

شرایط ارزشیابی فارغ التحصیلان علوم پزشکی دانشگاههای مالزی

بیا تو مالزی -

رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت شرایط ارزشیابی فارغ التحصیلان علوم پزشکی دانشگاههای مالزی را اعلام کرد و گفت: طول و محتوای دوره آموزشی در ارزشیابی این افراد موثر است…

 

دکتر غلامرضا حسن زاده در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: دانشگاه های کشور مالزی از سوی وزارت بهداشت مورد بررسی مجدد قرار گرفتند و با توجه به کیفیت پائین آموزش رشته های علوم پزشکی در دانشگاههای این کشور، وزارتخانه مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان ایرانی از این دانشگاهها را به طور جدی بررسی می کند.

وی افزود: افرادی که از دانشگاههای کشور مالزی در رشته های علوم پزشکی فارغ التحصیل می شوند باید محتوای آموزشی، طول دوره و دپارتمان آموزشی خود را در نظر داشته باشند تا در صورت بیشترین همخوانی با ایران، مدارکشان مورد ارزشیابی قرار گیرد.

رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت یادآور شد: طول دوره آموزشی و محتوای دوره آن رشته باید با طول دوره و محتوای همان رشته در داخل کشور مطابقت داشته باشد. بنابراین افرادی که برای دوره های تکمیلی نیز به دانشگاههای مالزی مراجعه می کنند باید از نظر انتخاب رشته و پایان نامه مربوطه دقت لازم را داشته باشند.

وی افزود: از نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تنها دو دانشگاه اصلی کشور مالزی از میان 5 دانشگاهی که دارای رشته های علوم پزشکی هستند قابل ارزشگذاری هستند.

حسن زاده یادآور شد: فارغ التحصیلان رشته های علوم پزشکی از دانشگاههای مالزی تنها با شرایطی که گفته شد می توانند در ارزشیابی که به صورت ملی و بر اساس آزمون خواهد بود، شرکت کنند.

وی تأکید کرد: فارغ التحصیلان توجه داشته باشند که کمیسیونهای ارزشیابی وزارت بهداشت کشورمان به دلیل کیفیت پائین آموزشی در مالزی در خصوص رشته های علوم پزشکی، مدارک این افراد را به راحتی پذیرش نخواهند کرد و شرایط ارزشیابی نیز برای آنها دشوار خواهد بود.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب