یکشنبه , 3 مرداد 1400
خانه / اخبار مالزی / شرایط جدید ارزیابی دانشگاه های مالزی

شرایط جدید ارزیابی دانشگاه های مالزی

بیا تو مالزی -

6 هزار مقاله و 270 اختراع دستاورد دانشجویان ایرانی در مالزی…

رایزن علمی و سرپرست دانشجویان ایرانی در منطقه جنوب شرق آسیا در دیدار با مدیرکل آموزش عالی مالزی شرایط جدید ایران برای ارزیابی دانشگاه های مالزیایی را اعلام کرد.

 عزیزالله معماریانی در دیدار با رجحان مصطفی ، گزارشی از عملکرد و فعالیت های علمی و آموزشی دانشجویان ایرانی در مالزی ارائه و نسبت به برخی رفتارهای غیر علمی و غیرآکادمیک نسبت به دانشجویان ایرانی ابراز نگرانی کرد.

 رایزن علمی کشورمان در این دیدار که در وزارت آموزش عالی مالزی برگزار شد، افزود: براساس مستندات موجود در رایزنی علمی تاکنون 4100 مقاله در مجلات بین المللی و نزدیک به 6000 مقاله در کنفرانس ها و 270 اختراع و یکصد کتاب توسط دانشجویان ایرانی مقیم مالزی به چاپ رسیده است.

وی گفت : با این حال متاسفانه علیرغم برجسته بودن فعالیت های علمی دانشجویان ایرانی اخیرا موجی از اهانت ها و تحقیر ها را در برخی ازدانشگاه ها شاهد بودیم که باعث ناراحتی شدید دانشجویان شده است .

معماریانی همچنین شرایط جدید وزارت علوم و تحقیقات و فناوری ایران برای ارزیابی دانشگاه های مالزی را به اطلاع مدیر کل آموزش عالی مالزی رساند و گفت : دانشگاه هایی که تمایل دارند مورد ارزیابی جدید وزارت علوم ایران قرار گیرند باید تا تاریخ  پنجم اسفند ماه 1390 تقاضایشان را به دفتر رایزن علمی در سفارت جمهوری اسلامی ایران در کوالالامپور ارسال نمایند.

وی افزود: درارزیابی جدید کیفیت آموزشی و پژوهشی وهزینه های دانشگاه ها مورد بررسی قرار خواهد گرفت و دانشگاه ها نیز باید متعهد شوند تا مسئولیت انتقال پول دانشجویان ایرانی از ایران به مالزی ، ارائه ویزای دانشجویی ظرف دوهفته ، ارائه کمک هزینه تحصیلی (گرنت تحقیقاتی) به دستکم 50 درصد دانشجویان ایرانی و نیز آزادی های دینی دانشجویان ایرانی را تضمین کنند.

گفتنی است در این دیدار؛ مدیر کل آموزش عالی مالزی نیز  ضمن حمایت از توسعه همکاری های علمی و دانشگاه های بین دو کشور مسایل و مشکلات دانشجویان ایرانی مقیم مالزی را مورد بررسی قرار داده و وعده داد تا در اولین فرصت ممکن با وزیر آموزش عالی مالزی دیدار و نسبت به رفع مشکلات دانشجویان ایرانی مقیم مالزی تصمیمات لازم را اتخاذ نمایند.

در این دیدار همچنین دو طرف توافق کردند تا از این پس به منظور توسعه همکاری های دوجانبه و نیز بررسی و رفع مشکلات  دانشجویان ایرانی مقیم مالزی حلسه ماهیانه بین دو طرف برگزار شود.

 

منبع:خبرگزاری مهر
 

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب