سه شنبه , 7 بهمن 1399
خانه / اخبار جهان / شرایط عجیب چین برای اعزام مسلمانان به حج

شرایط عجیب چین برای اعزام مسلمانان به حج

بیا تو مالزی -

به گزارش خبرگزاری جهان، به دنبال آغاز فشارهای سیاسی به مسلمانان این کشور در جهت انجام شعائر مذهبی و ایجاد روابط با کشورهای مسلمانان از سال 2004، این فشارها افزایش یافته و امسال در اقدامی بی‌سابقه از سفر بسیاری از مسلمانان به مکه مکرمه جلوگیری شده است…

یک استاد دانشگاه چین در این باره گفت: مسئولان حکومتی چین تاکنون دلایل عدم اجازه سفر مسلمانان به مکه را اعلام نکرده و این امر را از اسرار حکومتی عنوان کردند.

وی که نخواست نامش فاش شود، افزود: حکومت چین از بیم آن که مسلمانان طی سفرشان به مکه وادای مناسک حج فشارهای وارده بر مسلمانان در این کشور را فاش کرده و چهره چین در جهان را تخریب کنند، امسال از رفتن مسلمانان به مکه جلوگیری می‌کند.

این بانوی مسلمان چینی که برای شرکت در همایش بانوان قرآن پژوه به ایران سفر کرده بود، همچنین عنوان کرد: مسلمانان چینی در صورتی می‌توانند مناسک حج را به جای آوردند که ابتدا یک تعهدنامه 5 بندی را امضا کرده و سپس برای سفر به مکه اقدام کنند.

وی که دارای مدرک دکترای ادبیات عرب و معارف اسلامی است، افزود: عدم ارتباط با موسسه های دینی و مذهبی بزرگ و عدم شرکت در مجامع ضد حکومت چین برخی از بندهای این تعهد نامه اند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

چین تسلیم تحریم‌های نفتی آمریکا می‌شود؟

بیا تو مالزی - واردات نفت چین از ونزوئلا در ماه سپتامبر که شرکت‌های بزرگ …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب