سه شنبه , 6 آبان 1399
خانه / اخبار ایران / شرط استفاده از تجهیزات دفاع شخصی

شرط استفاده از تجهیزات دفاع شخصی

بیا تو مالزی - شرایط و مکان‌های استفاده از تجهیزات دفاع شخصی برای دارندگان آنها مشخص شده که در صورت استفاده خارج از این شرایط با خاطیان برخورد می‌شود.

رییس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی تهران بزرگ با اعلام اینکه تجهیزات دفاع شخصی مانند افشانه‌ها و شوک‌دهنده‌های الکتریکی جزو سلاح‌های سرد محسوب می‌شوند، گفت: پلیس با دارندگان غیر‌مجاز این تجهیزات به صورت جدی برخورد می‌کند.

به گزارش مهر سرهنگ محسن خانچرلی با بیان این مطلب افزود: در طرح برخورد با حاملان سلاح سرد با دارندگان غیر‌مجاز افشانه‌های غیرمجاز و شوک‌دهنده‌های الکتریکی نیز برخورد می‌شود، زیرا این تجهیزات جزو سلاح‌های سرد به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: بر اساس نظر کمیسیون مرکزی نظارت بر سلاح و مهمات شورای امنیت کشور، اجازه فروش این گونه تجهیزات دفاعی به پلیس پیشگیری نیروی انتظامی واگذار شده و هیچ سازمان و ارگان دیگری حق صدور و توزیع تجهیزات دفاع شخصی را در سطح کشور ندارد.

رییس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی تهران بزرگ از واگذاری تجهیزاتی مانند گازهای اشک آور و شوک‌دهنده‌های الکتریکی به مشاغل خاص خبر داد و گفت: این تجهیزات بر اساس نوع مشاغل، تهدیدات و نیازهای موجود در اختیار افراد قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: در حال حاضر، برای اتحادیه طلافروش‌ها، صراف‌ها، متصدیان جایگاه‌های عرضه سوخت، جامعه پزشکان، کانون وکلا، رانندگان وسایل نقلیه درون و برون شهری تحت نظارت اتحادیه مربوطه شامل اتحادیه تاکسیرانی، فروشندگان سلاح و مهمات و متصدیان داروخانه‌های شبانه روزی با دریافت مدارکی از موسسات مذکور مجوز حمل و نگهداری این تجهیزات صادر می‌شود.

سرهنگ خانچرلی گفت: شرایط و مکان‌های استفاده از تجهیزات دفاع شخصی برای دارندگان آنها مشخص شده که در صورت استفاده خارج از این شرایط با خاطیان برخورد می‌شود.

منبع : تابناک

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

یک دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب