خانه / اخبار ایران / شلوار جین چینی با كلمه الله در پشت آن در فروشگاه های تهران

شلوار جین چینی با كلمه الله در پشت آن در فروشگاه های تهران

بیا تو مالزی - عصرایران: انگار چینی ها پس از كشتار ترك های مسلمان كشور خودشان، تصمیم گرفته اند به مقدسات مردم مسلمان ایران هم به موهن ترین شكل ممكن حمله كنند .

تا قبل از این Made In China حتی به تسبیح ها و جانمازهای ایرانیان رسیده بود و حالا كلمه “الله” و عبارت مقدس مسلمانان یعنی “بسم الله الرحمن الرحیم” را به قسمت پشت شلوارهای ایرانیان برده اند و عجب آنكه برخی مدعیان كه پیشتر در اعتراض به عبارت كوكاكولای برعكس شده كفن پوش به خیابان ها می ریختند و در جهت تحریم كوكاكولا و نستله حركت می كردند و هم در برابر كشتار مسلمانان چین سكوت كرده اند و هم در برابر این توهین آشكار.

این شلوارهای جین زنانه در فروشگاه های افسریه، حوالی خیابان های اول و دوم به قیمت 21 هزارتومان در حراجی به فروش می رسند.

اكثر خریداران هم به نوشتار پشت جیب شلوار توجه نمی كنند و صرفا به خاطر قیمت و دوخت شلوار ان را خریداری می كنند. فروشنده هم اطلاعات چندانی در خصوص محل خرید شلوارها و … ارایه نمی دهد. البته برخی از خریداران به دلیل عبارت پشت شلوار از خرید آن امتناع می كنند.

به تصویر این شلوارهای جین چینی كه به تازگی به بازار ایران وارد شدند نگاه كنید، عبارت “بسم الله الرحمن الرحیم” كه “الله” آن دوبار تكرار شده است، روی جیب های عقب این شلوارهاست و یك بسم الله هم برعكس نوشته شده است.

در مكتب اسلام برای كلمه الله حرمت قائل شده اند. به طوری كه حتی برای دست زدن به خط و نوشته آن باید وضو داشت و… و حالا درست در قسمت نشیمنگاه این شلوارها این كلمه گلدوزی شده و بدتر ان كه در تهران – كه خیلی ها دوست دارند ان را ام القرای جهان اسلام بنامند – به فروش می رسد!

با توجه به اینكه این شلوارها تازه به كشور وارد شدند، هنوز تعدادشان مشخص نیست ولی به دلیل آنكه در مارك داخلی شلوارها، عبارت “Made In P.R.C” مخفف عبارت “People Republic of China” به معنی جمهوری خلق چین درج شده است، به نظر می رسد تكذیب ملیت این كالاهای موهن و تازه وارد برای مسئولان كمی مشكل شود.

تا پیش از این واردات پرتقال اسرائیلی توطئه برخی عناصر نامعلوم اعلام شد، واردات سیب از امریكا در هاله ای از ابهام باقی ماند، اما دیگر مارك داخلی این شلوارها را نمی توان انكار كرد. مگر اینكه مسئولان مدعی شوند این شلوارها در داخل تولید شده است، كه منطقا، با توجه به عقبه مذهبی مردم ایران، كمتر تولید كننده ای فرض به تعمد، جرات چنین اهانتی را دارد. یا اینكه باید گفته شود پك این شلوارها در بین راه باز شده و داخل‌انها مارك چینی درج شده است(مثل توجیهی كه برای واردات پرتقال اسرائیلی آورده شد) !

بنتون تحریمی و چینی های برادر

مشخص نیست مسئولان گمرك و ناظران اصناف كجا هستند كه این شلوارها در بازار عرضه می شوند؟ و یحتمل در برابر برخی كشورها قرار است سیاست یك بام و دو هوا پیشه شود!
حدود دو سال قبل بود كه فردی در مقاله ای، فریاد وااسلاما سر داد و از حضور فروشگاه سبز رنگ بنتون ایتالیایی مقابل جام جم اظهار تعجب كرد، پس از آن بود كه از سایت اقتصاد پنهان(ستاد مبارزه با قاچاق ارز و كالا به ریاست غلامحسین الهام) تا روزنامه های همسو فریاد برآوردند كه چه شده بنتون در ایران تاسیس شده و خود لوسیانو بنتون ایتالیایی به ایران آمده و میهمان شهردار تهران است؛ میهمانی ای كه البته خیلی زود تكذیب شد.

این حكایت از آن جهت اینجا قابل ذكر است كه در غائله مذكور، فروشگاه های بنتون در ایران تهدید به تخریب شده بود، چراكه بدون ارایه سندی معتبر، بنتون با لابی های صهیونیست ارتباط داشت. البته برخی هم گفته بودند بیلبوردها و تبلیغات بنتون در شهرهای اروپایی غیر اخلاقی است(البته بر اساس اخلاقی كه در ایران تعریف می شود) جالب آنكه چین كه راسا و رسما و بدون هیچ پرده پوشی مسلمانان ساكن كشور خود را لت و پار می كند، و الان هم روی قسمت عقب شلوارهای جین زنانه عبارت مقدس “بسم الله الرحمن الرحیم” آن هم با دو “الله” گلدوزی می كند، كالاهایش در سلامت كامل، بدون هیچ ممانعتی، در بازارها به فروش می رسند.

9 میلیارد دلار واردات از چین در سال 2008

سری به پاساژهای تهران بزنید، از میلاد نور، گلستان، سرخه بازار، بازار صفویه و قائم و… در شمال تهران، تا امامزاده حسن، سلسبیل، هاشمی، 16 متری امیری، بازار دوم، امام حسین، گمرك و… در جنوب شهر. یا نمایندگی های بوسینی، هانگ تن، جیوردانو، بالنو، مستر پیچ، تامی و… كه همگی یا چینی هستند یا تحت لیسانس در چین تولید می شوند به چشم می خورند. به جنوب شهر هم كه بروید مارك های درجه دو و سه چینی فروخته می شوند. به فهرست گمرك هم كه نگاه كنید، تنیكه چینی هم به بازار پوشاك ایران رسیده. واردات كفش چینی كه خود قصه مفصلی دارد …. كمر بازار كفش تبریز و تهران را همین كفش های چسب و مقوا چینی شكاند.

مجیدرضا حریری نائب‌رییس اول اتاق مشترك بازرگانی ایران و چین در این زمینه میزان و كیفیت واردات كالا از چین به ایران می‌گوید: با افزایش فشار اقتصادی غرب به ایران، نگاه به واردات از شرق از جمله چین شروع شد كه در هر سال به طور متوسط بین 30 الی 45 درصد افزایش حجم واردات داشته‌ایم. در سال 2008 مبادلات ایران با چین 29 میلیارد دلار بوده است كه از این رقم صادرات ما به چین حدود 22.20 میلیارد دلار اعلام شد كه 47 درصد نسبت به سال 2007 رشد داشته و 7.8 میلیارد دلار از چین به ایران كالا صادر شده كه 4.10 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

او تصریح می‌كند: صادرات ایران به چین بیشتر نفت، گاز و محصولات پتروشیمی است كه با توجه به گرانی قیمت نفت در سال گذشته، شاهد افزایش رشد صادرات ایران به چین بودیم. البته آنچه به عنوان كالای بی‌كیفیت چینی در بازار ایران به دست مصرف كننده می‌رسد بخشی از كالاهای چینی است واگرنه پروژه راه‌آهن، مترو، سد،نیروگاه بازسازی پالایشگاه و ماشین آلات، صنایعی هستند كه همه از چین وارد می‌شوند.

این در حالی است كه به عقیده برخی كارشناسان واردات 13 میلیارد دلاری از امارات نیز عمدتاً كالاهای چینی است كه اول به امارات وارد می شود و بعد از طریق امارات به كشور می آید. با این شیوه كشور صادركننده امارات به شمار می رود، اما جنس كالا و كشور سازنده ان در واقع چین است.

 

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب