خانه / اخبار مالزی / شمار قربانیان سیل مالزی افزایش یافت

شمار قربانیان سیل مالزی افزایش یافت

بیا تو مالزی -

شمار قربانیان سیل اخیر در بخش‌های مركزی وجنوبی مالزی به پنج كشته و سه مفقود افزایش یافت…

به گزارش ایرنا خبرگزاری رسمی مالزی (برناما)، این قربانیان همگی ازساكنان ایالات مركزی "كلانتان"، "پهنگ" و ایالت جنوبی جوهور مالزی بودند.

بنابه این گزارش، مناطقی همچون "كوتا دارالنعیم"، "تومپات"، "سونگای گوبك"، "سونگای راسائو" و "سونگای پالوه" و نیز روستاهای "بوكیت بیدانگ" و "كوك مجید" از جمله مناطقی اعلام شده‌اند كه بابیشترین میزان خسارات مالی و جانی ناشی از جاری شدن سیل اخیر در مناطق مركزی و جنوبی مالزی مواجه بوده‌اند.

براساس این گزارش، یك سخنگوی پلیس ایالت كلانتان كه به‌نام وی اشاره نشده است، نیز از آوارگی نزدیك به دوهزار نفر از ساكنان مناطق مختلف این استان بر اثر جاری شدن سیل اشاره كرد.

به‌گفته وی، راههای منتهی‌به روستاهای "پاسیر ماس"، "كوالا كرای" و "تاناه مراه" به علت جاری شدن سیل در منطقه مسدود شده و مشكلاتی را در حمل و نقل منطقه پدید آورده است.

به نقل از مركز زهكشی و فاضلاب ایالت كلانتان درزمان حاضر آب هشت رودخانه اصلی این منطقه در سطح خطرناكی از نظر افزایش حجم قرار دارند.

براساس این گزارش، در ایالت پهنگ نیز تاكنون بیش از یك هزارو ‪ ۵۰۰‬نفر مجبور به ترك منازل خود شده‌اند.

به گزارش ایرنا بارش باران‌های شدید و مداوم موسمی كه از دو ماه پیش در مناطق مختلف مالزی آغاز شده، در دوهفته گذشته به‌دنبال طغیان رودخانه‌ها در مناطق مركزی و جنوبی این كشور موجب جاری شدن سیل در این مناطق شده است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب