خانه / اخبار ایران / شنبه شب، سردترین شب تهرانی‌ها در سال ۹۰

شنبه شب، سردترین شب تهرانی‌ها در سال ۹۰

بیا تو مالزی -

تهرانی‌های امشب سردترین شب خود را تجربه می‌کنند…

هرچند دو سه روزی هست که زمستان، چهره ای غریب از خودش به نمایش گذاشته.

 مطابق نقشه‌های پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌ هواشناسی سامانه بارشی در حال خروج از کشور است و مناطق تحت تاثیر آن در حال حاضر محدود به شمال شرق کشور و سواحل دریای خزر است.

در روز یکشنبه بارش‌ها محدود به سواحل دریای خزر شده و تداوم هوای سرد تا روز یکشنبه در کشور پیش‌بینی می‌شود و از روز دوشنبه به تدریج دمای هوا زیاد می شود.

اما حداقل دمای تهران در شنبه شب به 5 درجه سانتیگراد زیر صفر می‌رسد، و در عین حال در روزهای یکشنبه و دوشنبه آسمان تهران صاف در پاره‌ای نقاط با غبار صبحگاهی پیش‌بینی شده است که بر این اساس حداقل و حداکثر دما در روز یکشنبه به 3- و 3 می‌رسد. همچنین در روز دوشنبه نیز دمای هوا یک تا دو درجه افزایش می‌یابد.

‌ پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد استان‌های زنجان با 15 درجه سانتیگراد زیر صفر و هرمزگان با 23 درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرم‌ترین استان‌های کشور در روز یکشنبه هستند.

داده‌های هواشناسی حاکی است به جز استان‌های بوشهر، خوزستان، گیلان، مازندان و هرمزگان، سایر استان‌های کشور در روز یکشنبه حداقل دمایی زیر صفر را تجربه می کنند. در روز دوشنبه همچنان دمای هوا در استان‌های اردبیل، البرز، خراسان شمالی و زنجان زیر صفر باقی می‌ماند.

 

منبع:خبرآنلاین

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب