دوشنبه , 10 آذر 1399
خانه / اخبار ایران / شگرد جدید کلاهبرداری

شگرد جدید کلاهبرداری

بیا تو مالزی -

شگرد کلاهبرداران برای سرقت یارانه نقدی…

سرقت یارانه نقدی برخی از شهروندان به بهانه برقراری سهام عدالت و یا افتتاح حساب یارانه های نقدی، شگرد جدیدی است که طی ماه های گذشته، دست آویز تعدادی از کلاهبرداران قرار گرفته است. 

طی ماه های گذشته، تعدادی از شهروندان با مراجعه به دستگاه قضایی ، عنوان کردند که به بهانه های مختلف، فریب افراد کلاهبردار را خورده اند و مبالغی از حساب دریافت یارانه آنان برداشت شده است.

یکی از شهروندان این افراد که روز گذشته برای اعلام شکایت به شعبه ۲۲۶ مجتمع قضایی امام خمینی(ره) مراجعه کرده بود در تشریح ماجرا به خراسان گفت:اواخر سال گذشته فردی به من مراجعه کرد و گفت: تا به حال سهام عدالت دریافت کرده ای؟ گفتم نه! من نمی دانم سهام عدالت چیست! شاکی پرونده ادامه داد: پس از آن این فرد با چرب زبانی مرا فریب داد و گفت که می تواند برایم از دولت سهام عدالت بگیرد به همین منظور او مدارک شناسایی ام را گرفت و با هم به یک کافی نت رفتیم و آن مرد مدارکم را به فردی که پشت رایانه نشسته بود داد.

وقتی بیرون آمدیم به بانک رفتیم و او مبلغ ۳۵۰ هزار تومان از من گرفت و گفت که منتظر باشم تا پول هنگفتی را به حسابم بریزند. شاکی پرونده ادامه داد: اما پس از مدتی متوجه شدم که دیگر یارانه نقدی به حسابم واریز نمی شود وقتی موضوع را پیگیری کردم متوجه شدم که آن فرد کلاهبردار شماره حساب یارانه ام را تغییر داد و از آن زمان تاکنون یارانه های نقدی ام را برداشت می کند.

یکی دیگر از قربانیان این گونه کلاهبرداری ها به خراسان گفت: به دلیل این که من بیسواد هستم مدارک شناسایی ام را در اختیار فرد دیگری گذاشته بودم تا او برایم حساب دریافت یارانه افتتاح کند اما پس از گذشت چند ماه از این موضوع ، هیچ پولی به حسابم واریز نمی شد تا این که چند روز قبل متوجه شدم او با کپی مدارک شناسایی و بانکی ام از یک فروشگاه دوربین فیلم برداری خریداری کرده و متواری شده است.

وقتی موضوع را پیگیری کردم تازه متوجه شدم که این فرد با دادن شماره حساب شخصی خود به بانک، یارانه های مرا نیز هر ماه دریافت می کرده است. الان هم به دستگاه قضایی مراجعه کرده ام تا بتوانم حقم را بگیرم.

این گزارش حاکی است، مقام قضایی در شعبه ۲۲۶ مجتمع قضایی امام خمینی(ره) با تایید شگردهای جدید کلاهبرداران برای دریافت یارانه های برخی از شهروندان گفت: طی روزهای گذشته پرونده هایی در دادسرا رسیدگی می شود که حکایت از کلاهبرداری افرادی با شگردهای متفاوت دارد.

قاضی جواد جاویدنیا افزود: در این گونه پرونده ها بیشتر افراد معتاد، بیسواد و یا ساده لوح مورد سوءاستفاده قرار گرفته اند و کلاهبرداران نیز با توجه به وضعیت خاص این گونه افراد، به بهانه های مختلف مانند افتتاح حساب دریافت یارانه یا سهام عدالت و…، آنان را به بانک می کشند و بدین ترتیب اقدام به کلاهبرداری می کنند.

این مقام قضایی به شهروندان هشدار داد هرگونه اقدامی درخصوص یارانه های نقدی و یا سهام عدالت باید از طریق مراجع قانونی انجام شود و شهروندان هنگام مراجعه افراد دیگر نباید به آنان اطمینان کنند.

 

منبع:خبرگزاری ایسنا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب