خانه / اخبار ایران / شیوع ایدز درزنان سیستان‌وبلوچستان

شیوع ایدز درزنان سیستان‌وبلوچستان

بیا تو مالزی -

شمار مبتلایان به ایدز در میان زنان استان سیستان و بلوچستان دو برابر میانگین کشوری است.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان اینكه به‌علت تعدد زوج‌ها و سفر به کشورهای خارجی، شمار مبتلایان به ایدز در میان زنان استان دو برابر میانگین کشوری است، افزود: باید نیازهای طرفین قبل از ازدواج بررسی شود.

، منطقه سیستان و بلوچستان، دکتر “طباطبایی” در نشست ستاد امور جوانان سیستان و بلوچستان با اشاره به وجود پاتوق‌هایی در زاهدان و نقاط حاشیه‌ای، هشدار داد: این مراكز جوانان را به سمت رفتارهای پرخطر سوق می‌دهند که با این موارد باید به شدت برخورد شود.

وی با اشاره به شرایط و تنگناهای خاص استان، بر ضرورت افزایش کیفیت خدمات تاكید كرد و افزود: پیش از برنامه‌ریزی برای جوانان، باید به خواسته‌های آنان توجه شود چون شناسایی نیازهای واقعی جوانان در برنامه‌ریزی، بدون حضور آنان امكان‌پذیر نیست.

معاون دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با تاكید بر ضرورت تشكیل هسته جوانان برای طرح، جمع‌بندی جهت حل و ارایه راهكار مناسب، گفت: علاوه بر شناخت واقعی نیازها، مهارت و توانمندسازی، ارایه آموزش از موارد مورد نیاز جوانان استان است.

دكتر طباطبایی با بیان اینكه سه درصد ازدواج‌های استان متعلق به دختران 10 تا 15 سال است، گفت: ازدواج و بارداری در سنین كم سبب افزایش مرگ و میر مادران می‌شود.

معاون دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: چنانچه این سه درصد از کل شمار ازدواج استان کم شود رقم قابل توجهی را شامل می‌شود.

به گفته وی، ثبت نشدن ازدواج، شمار فرزندان فاقد هویت و شناسنامه را افزایش می‌دهد.

منبع:ایسنا 

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب