دوشنبه , 5 آبان 1399
خانه / اخبار ایران / شیوع سوءهاضمه و کبد چرب در ایرانی‌ها | سهم استرس و فست فودها

شیوع سوءهاضمه و کبد چرب در ایرانی‌ها | سهم استرس و فست فودها

بیا تو مالزی - دبیر بازآموزی اولین همایش بین‌المللی پزشکی آکادمیک ایران یکی از شایع‌ترین مشکلات گوارشی در بین ایرانی‌ها را سوءهاضمه و کبد چرب عنوان کرد.

دکتر میترا علی نژاد خرم صبح چهارشنبه در حاشیه برگزاری اولین همایش بین‌المللی پزشکی آکادمیک ایران در بیمارستان فرهیختگان گفت: یکی از علل مراجعات مردم به متخصصین گوارش و کبد، سوءهاضمه و همچنین بیماری کبد چرب است.

وی با اعلام اینکه یکی از علل بروز سوءهاضمه استرس‌های زندگی و همچنین مصرف غذاهای آماده حاوی ادویه است، افزود: میکروب «هلیکوباکتر پیلوری» یکی از علل مهم در بروز سوءهاضمه است به طوری که ۳۰ تا ۵۰ درصد افرادی که دچار سوءهاضمه هستند این عفونت را در معده دارند.

به گفته دبیر بازآموزی همایش پزشکی آکادمیک ایران سطح پائین بهداشت در کشورهای جهان سوم می‌تواند از علل شیوع بالای این میکروب باشد.

علی نژاد خرم همچنین به بیماری کبد چرب اشاره کرد و گفت: چاقی و افزایش فشار خون به دنبال رژیم غذایی نامناسب و فعالیت کم بدنی باعث شده است که چاقی شکمی در ایران از شیوع بالایی برخوردار باشد که در نتیجه منجر به بروز کبد چرب شود.

این فوق تخصص گوارش و کبد به سرطان معده اشاره کرد و از آن به عنوان شایع‌ترین سرطان در بین آقایان ایرانی نام برد.

وی در ارتباط با درمان سوءهاضمه افزود: بالای ۹۵ درصد این بیماری با درمان‌های دارویی امکانپذیر بوده و موجب نابودی میکروب هلیکوباکتر پیلوری می‌شود.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب