خانه / اخبار ایران / طرح های چالش برانگیز عربستان

طرح های چالش برانگیز عربستان

بیا تو مالزی -

محسن رضایی: اگر عربستان به این شکل جلو برود، صبر ایران را به پایان می‌برد…

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به خبرنگار ایسنا در زمینه طرح ادعای عربستان برای الحاق بحرین به این کشور گفت: این کار خطرناکی است که عربستان شروع کرده و کل منطقه را با این طرح ناامن خواهد کرد.

محسن رضایی ، دبیر تشخیص مصلحت نظام در ادامه  خاطرنشان کرد: این طرح که عربستان شروع کرده، چالش‌های طولانی را به وجود می‌آورد. عربستان بیش از حد در کشورهای اطراف دخالت می‌کند که نمونه آن در یمن، سوریه و بحرین است.

محسن رضایی در حاشیه جلسه تدوین اندیشه‌های راهبردی استاد شهید مطهری که در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد به این پرسش‌های پاسخ داد و افزود: من فکر می‌کنم اگر عربستان به این شکل جلو برود، صبر ایران را به پایان می‌برد و ما به مصلحت نمی‌دانیم. دولتمردان عربستان باید تامل بیشتری کنند زیرا اگر این کارها را ادامه دهند کل منطقه علیه آنها به حرکت درخواهد افتاد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: عربستانی‌ها نباید این کار را ادامه دهند، اگر ادامه بدهند، فکر نمی‌کنم ایران ساکت باشد ما حتما باید یک فکری بکنیم و یک برخورد جدی صورت گیرد و دلیل آن این است که اشغال و ضمیمه کردن یک کشور به کشور دیگر، کل امنیت منطقه را خدشه دار می‌کند.

 

منبع:خبرگزاری ایسنا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب