خانه / اخبار مالزی / طرح “یک مالزی” ؛ الگویی برای برقراری صلح و توسعه

طرح “یک مالزی” ؛ الگویی برای برقراری صلح و توسعه

بیا تو مالزی -

معاون وزیر جوانان و ورزش مالزی گفت: طرح “یک مالزی” می تواند به عنوان الگویی برای برقراری صلح، توسعه و پیشرفت در جوامع دیگر بکار گرفته شود…

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مطبوعات مالزی، “رزالی ابراهیم” که در مراسم اختتامیه همایش الگوهای سازمان ملل سخن می گفت افزود: طرح “یک مالزی” نشانی از عزم مالزی برای دستیابی به اهداف مورد نظر اکثریت جامعه در عین احترام به تفاوت‌هاست.

دبیرکل اداره ارتباطات و اطلاعات همگانی سازمان ملل متحد نیز در مراسم اختتامیه از شرکت‌ کنندگان خواست تا دانش کسب شده در این همایش را در راه توسعه جوامع خود بکار گیرند.

“کیوتاکا آکاساکا” خواستار به اشتراک گذاشتن ایده‌ها وتجربیات بدست آمده شد و گفت: برگزاری هرساله این همایش به گسترده‌تر شدن شبکه اعضاء آن کمک می‌کند.

آکاساکا همچنین ابراز امیدواری کرد که شرکت‌ کنندگان به برنامه‌های سازمان ملل برای غلبه بر چالش‌های امروز جهان، بویژه فقر بپیوندند.

همایش الگوهای جهانی سازمان ملل متحد با هدف بالا بردن سطح آگاهی جوانان در مورد نقش سازمان ملل متحد، شرکت دادن جوانان در برنامه ریزی و تصمیم گیری و تشویق جوانان به عنوان رهبران نسل های آینده به حضور در عرصه های بین المللی از 23 تا 27 مرداد با شرکت 352 دانشجو از 52 کشور جهان در کشور مالزی برگزار شد.

در این همایش پنج روزه، مسائلی همچون آموزش و فعالیت مدنی، امنیت اطلاعات در سطح جهان، چالش های فرهنگی پیش روی امنیت انسانی و ائتلاف برای صلح و امنیت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در روز پایانی این همایش بیش از 90 قطعنامه نمادین در حوزه آموزش، چالش‌های جهانی و صلح به تصویب شرکت‌کنندگان رسید.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب