خانه / دانش و فناوری / طی هفته گذشته ‪ ۲۶‬درصد رایانه‌های جهان آلوده به ویروس بودند

طی هفته گذشته ‪ ۲۶‬درصد رایانه‌های جهان آلوده به ویروس بودند

بیا تو مالزی - آفتاب: تعداد رایانه‌های آلوده به كدهای مخرب فعال در هفته گذشته، به ‪ ۲۶‬درصد كل رایانه‌های موجود در جهان رسید…طرح برآورد وضعیت جهانی امنیت اطلاعات، در هفته گذشته بیش از ‪ ۲۶‬درصد از كل رایانه‌های جهان، با آلودگی و حملات ناشی از فعالیت نرم‌افزارهای مخرب مواجه بوده‌اند.

این در حالیست كه ‪ ۳۳‬درصد از این سیستم‌های قربانی، مجهز به برنامه‌های حفاظتی و امنیتی نیز بوده‌اند.

همچنین پایگاه آنتی ویروس پاندا اعلام كرد كه "مای‌وب‌سرچ" (یك نرم‌افزار ناخواسته تحت وب)، آگهی‌افزار ‪ Zango‬و تروجان مشهور ‪ ،Downloader.MDW‬شایع ترین و مهمترین بدافزارهای ردیابی شده در هفته گذشته، معرفی شده‌اند.

در میان جدیدترین كدهای مخرب كشف شده نیز، تروجان ‪ Nautunit.A‬و كرم رایانه‌ای ‪ ،DarkAngel.C‬به عنوان تهدیدهای اینترنتی قابل توجه در هفته گذشته، بسیاری از شركت‌های امنیتی را به اعلام هشدارهای امنیتی واداشتند.

‪ ،Nautunit.A‬با پنهان شدن در فایل‌های تصویری متعلق به‌برنامه پركاربرد "ای‌سی‌دی‌سی"، به درون سیستم‌ها نفوذ كرده و پس از اجرا شدن این فایل‌ها توسط كاربر و نمایش یك پیغام خطا، فعالیت خود را آغاز می‌كند.

ایجاد فایل‌هایی با عنوان ‪ 3D ScreenSaver.scr‬و ‪ MyMusic.exe‬كه خود، فعال‌كننده بالقوه این تروجان محسوب می‌شوند، نشانه اصلی حضور ‪Nautunit.A‬ در رایانه‌ها می‌باشد.

این تروجان پس از شروع فعالیت خود به آلوده كردن فایل‌های سیستمی یا خاموش و روشن كردن پی در پی سیستم می‌پردازد.

كرم رایانه‌ای ‪ DarkAngel.A‬نیز از طریق فایل‌های قابل اجرا توسط نرم افزار مایكروسافت وورد به درون سیستم‌ها نفوذ كرده، در قسمت‌های مختلف آن كپی می‌شود.

با هربار راه‌اندازی رایانه و دسترسی كاربر به درایو (‪ (C‬این كرم فعال شده و به عنوان نخستین عملكرد تخریبی خود، كلیه فرایندهای امنیتی در حال اجرا در حافظه را غیرفعال می‌سازد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

آلودگی کاربران ایرانی به باج‌افزار سایبری/ نفوذ به «ریموت دسکتاپ»

بیا تو مالزی - مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای نسبت به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب