خانه / اخبار ایران / عالی ترین نشان افتخاری دولت چین به پروفسور سمیعی اعطا شد

عالی ترین نشان افتخاری دولت چین به پروفسور سمیعی اعطا شد

بیا تو مالزی -

عالی ترین نشان افتخاری دولت چین ویژه متخصصین خارجی بر سینه پروفسور " مجید سمیعی " استاد ایرانی مشهور جراحی مغز و اعصاب جهان درخشید…

به گزارش ایرنا ، این نشان ، به پاس ‪ ۴۰‬سال خدمات و تلاش‌های پروفسور سمیعی به جامعه پزشكی بویژه تلاش‌های وی در اعتلای دانش جراحی مغز و اعصاب چین روز شنبه توسط " زنگ پی یان " معاون نخست وزیر چین به‌وی اعطا شد.

دراین مراسم كه شماری از مقامات و شخصیت‌های علمی و دانشگاهی چین حضور داشتند ، عالی‌ترین نشان افتخاری دولت چین ویژه متخصصان خارجی كه با این كشور همكاری دارند ، به پروفسور " مجید سمیعی " اعطا شد.

پروفسور سمیعی جراح سرشناس وبرجسته ایرانی مقیم‌آلمان تاكنون دهها دوره بازپروری برای جراحان چینی در رشته مغز و اعصاب برگزار كرده است.

وی تاكنون ‪۲۰‬دوره كلاس‌های مختلف و نیز برنامه‌های آموزشی متعددی در بخش جراحی مغز و اعصاب در چین برگزار كرده است كه تمامی متخصصان این كشور در برنامه‌های علمی و آموزشی آن شركت كرده‌اند.

سمیعی كه‌ریاست مركز بین‌المللی علوم اعصاب (نورلوژی)موسوم به" آی.ان.آی" در شهر هانوفر را نیز برعهده دارد، در سال ‪ ۲۰۰۴‬میلادی به عنوان رییس مركز مغز و اعصاب چین برگزیده شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، پروفسور سمیعی قرار است فردا یكشنبه در مراسمی كه به مناسبت بزرگداشت روز ملی چین با حضور " ون جیابائو " نخست وزیر این كشور برگزار می‌شود ، حضور یابد.

این پزشك ایرانی مقیم آلمان ، در سال ‪ ۱۳۱۶‬خورشید در شهرستان رشت دیده به جهان گشود و در سن ‪ ۳۳‬سالگی به درجه پروفسوری در رشته مغز و اعصاب مفتخر گردید.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب