یکشنبه , 4 آبان 1399
خانه / اخبار ایران / عصبانیت وزیرصنایع از سوالات مجری تلویزیون اقوام وزیر در مدیریتهای ارشد وزارتخانه

عصبانیت وزیرصنایع از سوالات مجری تلویزیون اقوام وزیر در مدیریتهای ارشد وزارتخانه

بیا تو مالزی - مجری برنامه نگاه یك كه به صورت زنده از شبكه اول سیما پخش می شود، در اقدامی كم سابقه طی 4 سال گذشته، سوالات صریحی را از وزیر صنایع پرسید. به گزارش سایت خبری آینده ، سوالات مجری برنامه زمانی مطرح شد كه علی اكبر محرابیان از كیفیت و قیمت مناسب خودروهای تولید داخل و رقابت آنها در عرصه جهانی صحبت و اظهار كرد، ما به اتحادیه اروپا هم خودرو می فروشیم.

در این بخش، مجری برنامه با عنوان كردن این كه ماه قبل در سنگال بوده و دیده كه كارخانه راه اندازی شده ایران خودرو با عدم استقبال مشتریان مواجه شده و با وجود ارائه تخفیف تنها دولت سنگال خریداران خودروها برای تاكسی است، اظهار كرد: در سوریه هم قیمت خودروهای ایرانی بسیار كمتر از داخل كشور است و چرا یك ایرانی باید نسبت به یك خارجی برای خودرو تولید داخل، دو برابر پول پرداخت كند و حتی در یكی از موارد، یكی از كارمندان دولت كه در سوریه ماموریت داشته، در بازگشت برای استفاده از مجوز ورود خودرو، پژو پارس را به قیمت 7 میلیون تومان از سوریه خریداری كرده و در ایران به قیمت 16 میلیون فروخته است.

محرابیان كه در واكنش به این سوالات چالشی با تیك عصبی مواجه شده بود، سعی در توجیه عملكرد خود می كرد و آن را دفاع از صنعت داخلی اعلام می كرد كه مجری برنامه با اظهار این كه مواضعتان دفاع از صنعت است یا دفاع از خودتان، گفت: حتی نباید به نام دفاع از صنعت مردم را قربانی كرد.

وزیر صنایع همچنین در بخش دیگری از برنامه، به حضور ایران خودرو در بازارهای جهانی اشاره كرد كه مجری اظهار كرد، فروش خودرو با قیمت بسیار پایین در كشورهای آفریقایی حضور در بازارهای جهانی نیست و حتی در بلاروس هم شرایط رقابتی وجود ندارد و شما با یارانه زیاد خودرو را می فروشید.

وی در بخش دیگری از برنامه، علت بركناری دكتر منوچهر منطقی از مدیریت ایران خودرو را پرسید كه محرابیان علت را استفاده از تخصص وی در حوزه هوافضا اعلام نمود. اما مجری این پاسخ را قانع كننده ندانست و گفت: حقایق دیگری در این زمینه وجود دارد.

در بخش خبرنگار جوان هم از محرابیان درباره حضور اقوامش در مدیریتهای ارشد و تخصص آنها سوال شد كه ابتدا محرابیان از پاسخگویی طفره رفت و سپس اعلام كرد دو تن از بستگان وی در مدیریتهای ارشد وزارت صنایع هستند كه تخصص یكی از آنها مربوط به مسایل بانكی است و در بانك صنعت و معدن مشغول به كار است.

منبع: خبرآنلاین

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب