پنج شنبه , 9 بهمن 1399
خانه / اخبار ایران / عقب نشینی امارات از مسدودکردن حساب های ایران

عقب نشینی امارات از مسدودکردن حساب های ایران

بیا تو مالزی -

مدیر کل بانک مرکزی امارات گفت: اگرچه محدودیت های مالی برای نقل و انتقال اموال ایرانیان ایجاد کرده ایم اما حساب های بانکی ایران را مسدود نکرده ایم.

 

«سلطان السویدی»، مدیر کل بانک مرکزی امارات در حاشیه نمایشگاه اقتصادی در دبی گفت: اگرچه محدودیت های مالی برای نقل و انتقال اموال ایرانیان ایجاد کرده ایم اما حساب های بانکی ایران را مسدود نکرده ایم.

روزنامه سعودی «الشرق الاوسط» با انتشار این خبر به نقل از این مقام اماراتی افزود: در تحریم های شورای امنیت علیه ایران موضوع مسدودکردن حساب های ایران در خارج ازکشور پیش بینی نشده و ما اصراری بر افزایش تحریم های اعمال شده نداریم و فقط بر اساس بندهای تحریم عمل می کنیم نه بیشتر از آن .
در همین حال «معصوم زاده»، معاون وابسته تجاری ایران در امارات نیز گفت: تبادلات مالی ایرانی ها در امارات روند طبیعی دارد و جای هیچ گونه نگرانی نیست. ایران با امارات بیشترین تبادل تجاری را دارد و این رقم در آخرین اعلام  رسمی، به 13میلیارد دلار ( بالانس 10 میلیارد دلار به نفع امارات ) در سال می رسد.
 
این روزنامه عربی حجم تجارت ایران با دیگر کشورهای عربی را نیز به شرح ذیل اعلام کرده است؛ عمان 2 میلیارد دلار، عربستان یک میلیارد، کویت 650 میلیون دلار، قطر 200 میلیون دلار و بحرین 150 میلیون دلار.
 
گفتنی است ادعای مقام اماراتی و همچنین نقل قول الشرق الاوسط از مقام ایرانی در حالی است که اکنون انتقال بانکی پول به امارات بسیار دشوار بوده و به گفته تجار ایرانی امارات در شرایط کنونی بیشترین موانع را در مبادلات ارزی با ایران ایجاد کرده است.

منبع:تابناک

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب