دوشنبه , 5 آبان 1399
خانه / دانش و فناوری / عمر مفید لپ‌تاپ چقدر است؟

عمر مفید لپ‌تاپ چقدر است؟

بیا تو مالزی - شرایط سخت و گارانتی‌های نامعتبر  در ایران.

 

بسیاری از كاربران لپ‌تاپ، حتی افرادی كه مدت‌ها است كاربر لپ‌تاپ به حساب می‌آیند با این سوال كه به واقع عمر مفید یك لپ‌تاپ چقدر است؟ مواجه هستند.

 

 

 چه قطعاتی بیشتر در افزایش یا كاهش عمر لپ‌تاپ دخیل هستند و روش‌های موثر برای افزایش عمر لپ‌تاپ چیست؟ اصلا از یك لپ‌تاپ چند سال می‌توان استفاده كرد و در صورت بروز مشكل برای لپ‌تاپ تعمیر لپ‌تاپ به صرفه‌تر است یا خرید یك نمونه جایگزین. همه اینها سوالاتی هستند كه ممكن است شما هم بارها و بارها از خود پرسیده باشید.
پاسخ این سوالات قطعا به شما در كاهش هزینه‌ها و همچنین استفاده بهتر و بهینه از لپ‌تاپ كمك می‌كند. یافتن پاسخ این سوالات حتی باعث می‌شود‌، شما درگیر دردسرهای تعمیر و تامین قطعه نشوید. پس قبل از وقوع اتفاق به فكر چاره یا حداقل درمان باشید.

عمر مفید لپ‌تاپ چقدر است؟

تصور كنید‌، برای انجام امور روزمره‌، تكمیل فرم استخدام از طریق اینترنت، تهیه یك گزارش مهم، یا چك كردن صورتحساب بانكی خود زمان كوتاهی فرصت دارید و ناگهان لپ‌تاپ شما روشن نمی‌شود. چه می‌كنید؟
از هر روش ممكن برای به كار انداختن آن استفاده می‌كنید؟ دست به دامن دوستان و آشنایان كه تخصصی در این زمینه دارند می‌شوید ؟یا با مشت و لگد به جان لپ‌تاپ بیچاره می‌افتید؟ شاید هم فكر كنید لپ‌تاپ شما عمر خود را كرده و باید به فكر تهیه یك لپ‌تاپ جدید باشید. این تصمیم وقتی لپ‌تاپ شما بیش از دو سه سال رفیق گرمابه و گلستانتان باشد و دست بر قضا گارانتی آن هم تمام شده باشد، یا اینكه اصلا گارانتی نداشته باشد حالت جدی‌تری به خود می‌گیرد. زیرا در این صورت باید هزینه تعمیر لپ‌تاپ و تامین قطعه را از جیب مبارك بدهید.
اینجا است كه برای دلداری دادن به خود هم فكر كنید، به هرحال هر كالایی طول عمری دارد و باید قدیمی‌ها یك روز جایشان را به تازه واردها دهند.
اكثر كاربران لپ‌تاپ تصور می‌كنند‌، تا هر زمانی لپ‌تاپشان از عهده انجام وظایف خود برآید می‌توان بر آنها برای انجام امور مختلف تكیه كرد. اما این تصوری اشتباه است و لپ‌تاپ‌ها ممكن است زمانی كه بیشتر از هر زمان دیگر به وجودشان نیاز دارید‌، دست شما را در پوست گردو بگذارند. پس بهتر است قبل از اینكه درگیر دردسرهای تعمیر دستگاه و بازیابی اطلاعات و تامین قطعه و … شوید به فكر چاره باشید.
كارشناسان و فعالان بازار معتقدند طول عمر یك دستگاه تحت تاثیر عوامل مختلفی چون، نحوه استفاده، ورود تكنولوژی‌های نوین و مدل‌های مبتنی بر تكنولوژی‌های جدید و عوامل دیگری از این دست متفاوت است. ولی به طور میانگین عمر مفید یك لپ‌تاپ دو تا سه سال تخمین زده شده است. البته لپ‌تاپ‌های برخی از برندها مانند اپل طول عمر بیشتری نسبت به برندهایی نظیر لنوو، اچ پی، دل و… دارند.
البته این نكته را در نظر داشته باشید كه شركت‌های عرضه كننده هر كدام بنا بر حساسیتی كه روی برندی كه عرضه می‌كنند دارند طول عمر لپ‌تاپ‌هایشان را بالاتر از سایر برندها اعلام می‌كنند.ولی اكثر كارشناسان طول عمر لپ‌تاپ را دو تا سه سال تخمین زده‌اند و می‌گویند ممكن است خرابی یك قطعه در نگاه اول به معنی پایان یافتن عمر یك لپ‌تاپ نباشد. ولی عدم یافتن قطعه در بازار‌، به دلیل عرضه مدل‌های جدید كه بر تكنولوژی‌های نوین مبتنی هستند خط قرمزی روی ادامه حیات لپ‌تاپ می‌كشند.
برخی از فعالان بازار نیز معتقدند لپ‌تاپ‌های برخی از برندها كه مدت گارانتی آنها از طرف شركت‌های عرضه‌كننده تنها یك‌سال است، عمر مفید كمتری نسبت به سایر برندها كه از خدمات پس از فروش سه ساله بهره‌مندند دارند. به عنوان مثال یكی از فعالان بازار ادعا می‌كند برخی از لپ‌تاپ‌های لنوو،اچ پی و دل عمر مفیدی در حد یك سال دارند كه البته عرضه كنندگان این لپ‌تاپ‌ها نسبت به این موضوع واكنش نشان می‌دهند.
خطراتی كه جان لپ‌تاپ را تهدید می‌كنند
بر اساس اعلام كلانتری، یكی از فعالان بازار كه دستی بر كار تعمیر لپ‌تاپ نیز دارد، مهم‌ترین قطعه‌ای كه بر افزایش یا كاهش طول عمر لپ‌تاپ تاثیر می‌گذارد باتری لپ‌تاپ است و معمولا بیشتر لپ‌تاپ‌هایی كه دچار این مشكل می‌شوند باید نسبت به خرید باتری جدید اقدام كنند كه هزینه خرید باتری بین 50 تا 200 هزار تومان است. حال تصور كنید باتری لپ‌تاپ مذكور در بازار موجود نباشد. این به معنی این است كه لپ‌تاپ شما تبدیل به pc شده است و عمر آن به عنوان یك رایانه همراه به پایان رسیده است. محسن بهنامی ‌یكی از فعالان بازار نیز با اشاره به این نكته كه آسیب باتری و آداپتور لپ‌تاپ مهم‌ترین مشكلی است كه كاربران لپ‌تاپ با آن مواجه می‌شوند گفت: گاه نیز كارت گرافیك دستگاه دچار مشكل می‌شود كه تعویض كارت گرافیك هزینه‌ای حدود 100تا 150 هزار تومان روی دست كاربر می‌گذارد. به گفته وی البته برخی از تعمیركاران برای كاهش هزینه كارت گرافیك آسیب دیده را مجددا تعمیر می‌كنند و از آن استفاده می‌كنند كه تعمیر كارت گرافیك هزینه‌ای حدود 70 تا 80 هزار تومان دارد .ولی پس از مدتی این قطعه مجددا دچار ایراد می‌شود و بهتر است از اول برای خرید كارت گرافیك اقدام شود. به گفته وی آسیب پردازنده و مادربورد هم ایراد دیگری است كه سلامت لپ‌تاپ‌ها را تهدید می‌كند كه در صورت آسیب‌دیدگی این قطعه باید حدود 300 تا 400 هزار تومان هزینه شود.
وی همچنین افزود، گاه لپ‌تاپ بر اثر استفاده نادرست كاربر دچار مشكل می‌شود. مثلا بر اثر ضربه ‌هارد آن می‌سوزد، یا اینكه بر اثر ریختن آب یا چای یا استفاده از تمیزكننده‌های نامناسب لپ‌تاپ دچار‌آسیب می‌شود كه در این صورت برای تعمیر لپ‌تاپ حدود 60 تا 100 هزار تومان و گاه 150 هزار تومان هزینه كرد. همچنین آسیب دیدگی صفحه نمایش هم خرج زیادی روی دست كاربر می‌گذارد و ممكن است وی را به خرید لپ‌تاپ جدید ‌ترغیب كند. هزینه تعمیر LCD لپ‌تاپ بسته به سایز آن بین ۱5۰ تا ۲۵۰هزار تومان است. ذکر این نکته لازم است که هر چه صفحه LCD کوچک‌تر باشد قیمت آن گران‌تر است.
برای تعمیر کیبورد نیز مبلغی حدود ۳۵ تا ۷۰هزار تومان بسته به خرابی کیبورد دریافت می‌شود. همچنین نصب WINDOWS روی لپ‌تاپ هزینه‌ای حدود ۳۰ تا ۴۰هزار تومان و تبدیل WNDOWS VISTA به XP نیز حدود ۱۵ تا ۲۵هزار تومان است.
آیین پرست‌، مسوول بخش فنی شركت سازگار ارقام نیز معتقد است‌، عمر مفید لپ‌تاپ بستگی به استفاده صحیح كاربر از لپ‌تاپ دارد، اما به‌طور كلی وقتی تكنولوژی‌های جدید وارد بازار می‌شوند باید مطابق با آنها حركت كرد و از كالاهای مبتنی بر تكنولوژی‌های روز استفاده كرد. در این صورت در بروز مشكل، لپ‌تاپ راحت‌تر و با هزینه و دردسر كمتری تعمیر می‌شود.
وی می‌گوید: براساس بررسی‌های انجام شده باتری و cpu مهم‌ترین قطعاتی هستند كه آسیب دیدگی آنها عمر لپ‌تاپ را تهدید می‌كند.
یكی از عرضه‌كنندگان لپ‌تاپ‌های سونی نیز در این باره می‌گوید، بر خلاف سایر برندها، لپ‌تاپ‌های سونی كه با مدت گارانتی طولانی‌تری نسبت به سایر برندها به فروش می‌رسند، خرابی كمتری دارند و این شركت نیز بابت تامین قطعه و تعمیر لپ‌تاپ‌، حتی اگر تحت گارانتی شركت نباشد مشكلی ندارد.به همین دلیل مدت خدمات پس از فروش این لپ‌تاپ‌ها سه سال است.
این در حالی است كه فعالان بازار ادعا می‌كنند این موضوع یك ضد تبلیغ برای سونی است. چرا كه نشان می‌دهد سرعت استفاده از تكنولوژی‌های نوین در لپ‌تاپ‌های این برند كمتر از سایر برندها است.
گارانتی‌های پاسخگو
شاید تصور كنید خرید لپ‌تاپ با یك گارانتی معتبر می‌تواند اطمینان خاطری باشد برای كاربرانی كه از به خطر افتادن لپ‌تاپ خود بیم دارند.ولی باید به این نكته هم توجه داشته باشید كه همه شركت‌ها از عهده تعهدات خود بر نمی‌آیند. چرا كه در حال حاضر علاوه بر شركت‌های معتبر عرضه كننده لپ‌تاپ‌، فروشگاه‌ها نیز به ارائه كارت گارانتی به خریدار از همه جا بی خبر مبادرت می‌ورزند و بابت این كارت گارانتی حدود 30 تا 40 هزار تومان از خریدار اخذ می‌كنند كه معمولا این فروشگاه‌ها نه به آزمایشگاه تشخیص عیب و رفع ایراد دستگاه مجهزند و نه اینكه امكان تامین قطعه را دارند. از طرفی اكثر این فروشگاه‌ها نمی‌توانند به دلایل ذكر شده از عهده تعهدات خود برآیند. این موضوع باعث شده است كه اعتماد خریداران به شركت‌های معتبر گارانتی‌كننده سلب شود و به همین دلیل اكثر كاربران حرفه‌ای به سراغ لپ‌تاپ‌های بدون گارانتی می‌روند.
این درحالی است كه شركت‌های معتبر پنج درصد از قیمت دستگاه را حساب كرده و از مشتری بابت ارائه كارت گارانتی معتبر اخذ می‌كنند.
 
برخورد با گارانتی‌های متفرقه
بر اساس اعلام فعالان بازار، فعالیت فروشگاه‌هایی كه به ارائه گارانتی‌های متفرقه می‌پردازند در حدی بوده است كه باعث شده است اعتماد خریداران به بحث گارانتی كم شود و در حال حاضر اكثر كاربران حرفه‌ای لپ‌تاپ به دنبال لپ‌تاپ باقابلیت هستند تا لپ‌تاپی با گارانتی معتبر. شركت‌های معتبری كه در زمینه ارائه خدمات پس از فروش لپ‌تاپ فعالیت می‌كنند ادعا می‌كنند تلاش‌های زیادی برای جا انداختن موضوع گارانتی كرده‌اند، ولی فعالیت فروشگاه‌های این چنینی فعالیت آنها را نیز دچار مشكل می‌كند.
شهرام شیر مست، رییس اتحادیه صنف رایانه و ماشین‌های اداری در این زمینه می‌گوید: با توجه به اینكه اكثر برندها نمی‌توانند نمایندگی رسمی‌اخذ كنند‌، تعداد شركت‌هایی كه خدمات پس از فروش و گارانتی معتبری ارائه می‌دهند در حد پنج تا شش شركت است كه از این میان می‌توان به زیگورات، ایران رهجو، بدر الكتریك‌، سازگار ارقام، امرتات و… اشاره كرد. به گفته وی این شركت‌ها در مركز امور اصناف وزارت بازرگانی به ثبت رسیده و توانایی تامین قطعه و تعمیر دستگاه را دارند.
ولی سایر شركت‌ها فاقد این توانایی هستند.
وی گفت: براساس بررسی‌های انجام شده‌، به غیر از شركت‌های معتبری كه به آنها اشاره كردیم، از مجموع 30 شركتی كه به ارائه خدمات پس از فروش می‌پردازند، تنها دو شركت توانایی تقبل تعهدات خود را داشته‌اند و این نشان‌دهنده این است گارانتی‌های متفرقه تا چه حد در بازار زیاد هستند.

منبع:دنیای اقتصاد

 

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

آلودگی کاربران ایرانی به باج‌افزار سایبری/ نفوذ به «ریموت دسکتاپ»

بیا تو مالزی - مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای نسبت به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب