سه شنبه , 29 مهر 1399
خانه / اخبار مالزی / عمل غیراخلاقی رایزن علمی ایران در مالزی و بازتاب آن در سایت تابناک

عمل غیراخلاقی رایزن علمی ایران در مالزی و بازتاب آن در سایت تابناک

بیا تو مالزی -

از گوشه کنار به گوش می رسد که دانشگاههای مالزی مدارک دانشگاه آزاد اسلامی ایران را قبول ندارند و متوجه شدیم که رایزن علمی شرق آسیا که حامی دانشجویان ایرانی می باشد طی نامه ای به دانشگاههای مالزی لیستی از دانشگاههای مورد تایید خود  ارائه نموده است که فاقد نام دانشگاه آزاد اسلامی می باشد و باعث اینگونه برخورد با دانشجویان ایرانی دانشگاه آزاد اسلامی شده است…

خبر گزاری تابناک می گوید : حدود سیصد نفر از درخواست کنندگان برای ادامه تحصیل در دانشگاه «یو.پی.ام» مالزی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد نتوانستند پذیرش بگیرند. عمده کسانی که علت آن را از مرکز «جی.اس.او» دانشگاه «یو.پی.ام» جویا شدند، نبودن نام واحدهای دانشگاه‌های آزاد شهرستان‌ها در لیست مورد تأیید بوده است.

امروز با تعدادی از دانشجویان قدیمی آن دانشگاه قرار ملاقاتی با خانم پروفسور عینی در مرکز «جی.اس.او» دانشگاه «یو. پی.ام» داشتیم تا از نزدیک علت این ممیزی را جویا شویم.
ایشان در این باره فرمودند: نمایندگی وزارت علوم کشور ایران، لیستی از دانشگاه‌های قابل تأیید را در اختیار ما قرار داده و دیگر دانشگاه‌ها را به عنوان مؤسسه معرفی کرده‌اند که مدارک آنها قابل تأیید وزارت علوم ایران نیست. از این رو، همه پرونده‌هایی که خارج از این لیست قرار بگیرند، بررسی نخواهند شد.

این در حالی است؛ زمانی که وزارت علوم مدارک دانشگاه آزاد را تأیید كردند، هیچ استثنایی بین واحدهای دانشگاه‌های آزاد شهرستان‌ها با مراکز استان‌ها در بین نبوده است و نکته دوم آن که بسیاری از واحدهای دانشگاه آزاد در شهرستان‌ها، به دلیل داشتن اساتید با تجربه سطح علمی بالاتری نسبت به رشته‌های مشابه در مراکز استان‌ها و حتی دانشگاه‌های دولتی دارند.
حال پرسش مهم این است: جوانان مشتاق ادامه تحصیل که بعضا نتوانسته‌اند از سد کنکور گذر کنند و برای ادامه تحصیلات عالیه، کشوری مسلمان را برگزیده‌اند، چه گناهی کرده‌اند که باید چوب اختلاف وزارت علوم با دانشگاه آزاد را بخورند؟
مگر فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد واحدهای شهرستانی، فرزندان ناخلف این کشور هستند که چنین تصمیمی پس از فارغ‌التحصیلی آنان برایشان گرفته‌اید؟

نکته مهم آن که هم‌اكنون كه به چنین نتیجه‌ای رسیده‌اید ارزش مدارک واحدهای شهرستان‌های دانشگاه آزاد را در حد مؤسسات آموزشی پایین بیاورید، چه سودی عاید کشور خواهد شد؛ جز این است که با چنین تصمیماتی اینچنینی، سرنوشت جوانان و کشور را تغییر دهید؟

 

نظرات كاربران وب سایت تابناک:

▪ به جای آنکه وزارت علوم ما ،حامی جوانان این سرزمین در دفاع از تاییدمدارک دانشگاهی آنها در خارج از کشور باشد خود بر طبل بی ارزشی این مدارک می کوبد درحالی که بسیاری از واحدهای دانشگاهی این دانشگاه چه از نظر کیفیت آموزشی و چه از نظر فضای آموزشی اگر از دانشگاههای دولتی بالاتر نباشند کمتر نیز نیستنددر عین حال که میلیونها جوان ایرانی در این دانشگاه مشغول به تحصیل بوده و هستند که بسیاری از آنها از استعداد و تواناییهای بالایی نیز برخوردار هستند
▪ با سلام، من دانشجوی PhD در دانشگاه مونیخ آلمان هستم. اینجا،به دلیل عملکرد بسیار ضعیف فارغ التحصیل های دانشگاه آزاد، خود دانشگاه های آلمان مدارک دانشگاه آزاد را قبول ندارند و به درخواست های دانشجویان دانشگاه آزاد رسیدگی نمی کنند.
▪ با سلام
لازم بذكر میدانم در ایران خیلی از شركتها مدرك دانشگاه آزاد را قبول ندارند و اگر فارغ التحصیلی از این دانشگاه شانس استخدام پیدا كند بعنوان تكنسین و با مدرك دیپلم استخدام می گردد این وضعیت در داخل كشور است چه برسد به كشورهای خارجی
▪ به عنوان یك عضو هیئت علمی عرض می كنم به هیچ عنوان سطح علمی دانشجویان دانشگاه آزاد پایین تر از دانشجویان دانشگاههای دولتی نیست. كسانی كه چنین ادعاهای بی اساسی می كنند باید با مدرك و دلیل علمی سخن بگویند. مشكل پیش آمده صرفاً‌ اداری است كه همتی می خواهد كه حل و فصل شود. برخی آماده اند كه سریع سطح علمی دانشگاه آزاد را زیر سؤال ببرند. تقاضا می كنم از این جوسازی خودداری كنند یا اگر دلیل معتبر علمی دارند، با استناد به آنها سخن خود را مطرح كنند.
▪ با سلام : باید عرض كنم كه مشكلات سیستم آموزش عالی در كشور ما متاسفانه كم نیست بنده 50 واحد درسی را در دانشگاه آزاد اسلامی و فوق دیپلم از دانشگاه جامع و فارغ التحصیل كارشناسی از دانشگاه خارجی می باشم مدت سه سال است منتظر ارزشیابی مدرك ام می باشم ولی تا حالا هیچ گونه اقدامی از سوی وزارت علوم صورت نگرفته است در حالی كه مدرك به تایید رایزن علمی ایران رسیده و اكثر كشور های اروپایی و آسیایی مدرك آن دانشگاه را تایید می كنند و امكان ادامه تحصیل نیز وجود دارد .
منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب