چهارشنبه , 30 مهر 1399
خانه / دانستنیها / عوارض استفاده از لباس‌های خارجی دست دوم (تاناکورا)

عوارض استفاده از لباس‌های خارجی دست دوم (تاناکورا)

بیا تو مالزی -

با شروع فصل سرما و بالا بودن قیمت پوشاک، گروهی از مردم لباس‌های کهنه خارجی ارزان قیمت را تهیه می‌کنند .

این لباس‌ها به شدت تهدید کننده سلامت پوست مردم خواهد بود.
دکتر محمدعلی نیلفروش زاده رئیس مرکز تحقیقات پوست و سالک اصفهان گفت: در بین طیف وسیع خریداران لباس‌های تاناکورا، افراد مختلفی از قشرهای متفاوت جامعه مشاهده می‌شود که لزوما همه طرفداران این لباس‌ها را افراد فقیر و نیازمند جامعه تشکیل نمی‌دهند و هر کدام برای انتخاب خود دلیل خاصی دارند اما این در حالی است که جوشاندن، شست و شو و اتو کردن باعث از بین رفتن تمام میکروب‌های پوستی نمی‌شود و بسیاری از این میکروب‌های باداوم می‌توانند موجب ایجاد بیماری در افراد شوند.

استادیار دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد: بسیاری از میکروب‌ها حتی بعد از شست و شو هم از بین نمی روند و تا زمان زیادی دوام خواهند داشت به طور مثال قارچ‌ها می‌توانند عامل خطرزایی برای استفاده کنندگان از این لباس‌ها باشند و اگر به بدن افراد منتقل شوند ابتدا با خارش و مشکلات پوستی و بعد با خطرات جدی عفونتی همراه خواهند بود.

دکتر نیلفروش زاده ادامه داد: خطرات این لباس‌ها را از دو بعد می‌توان بررسی کرد اول انتقال بیماری‌های عفونتی و دوم خطر حساسیت‌زایی موادی که در پروسه عرضه برای ضدعفونی کردن این لباس‌ها استفاده می‌شود.

وی یادآور شد: لباس‌های زیر که در تماس مستقیم با بدن هستند، بیشتر موجب انتقال بیماری شده و لباس‌هایی مانند کت، کاپشن و شلوار کمتر بیماری همراه خواهند داشت. بنابراین توصیه می‌شود اگر افراد به هر دلیلی قصد خرید لباس‌های دسته دوم دارند از خرید لباس‌هایی که در تماس مستقیم با بدن هستند، پرهیز کنند.

منبع:ایسنا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

عزت پایدار, برای مردی که به بازیگری آبرو داد

بیا تو مالزی - انتظامی بازیگری با هوش و با شخصیت بود هنرمندی صاحب سلیقه …

یک دیدگاه

  1. hamash durugeeee behtarin lebasat in lebasaye kharejiii hazeram shart bebandam khastii bezang ta 100 dalile gane kunande beyaram barat

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب