خانه / اخبار جهان / فراخوان دوباره تویوتا

فراخوان دوباره تویوتا

بیا تو مالزی -

تویوتا بار دیگر بیش از یک میلیون خودرو را برای تعمیر جمع می کند.این چهاردهمین فراخوان در طی سال 2010 میباشد.

 

تویوتا اعلام کرده است که از سراسر جهان بیش از یک و نیم میلیون دستگاه خودرو را پس می گیرد و یا از رده خارج می کند چون پمپ سوخت و ترمز برخی از مدل های این شرکت نیاز به تعمیر دارد.

مقام های این شرکت خودروسازی ژاپنی روز پنجشنبه (۲۱ اکتبر)، گفتند که از جمله مدل های تویوتا که باید از رده خارج شود مدل آوالون است. هفتصد و چهل هزار دستگاه خودرو در آمریکا و ششصد هزار دستگاه در خود ژاپن جمع آوری خواهد شد.

تویوتا گفته است که می خواهد اطمینان حاصل کند که در این خودروها از سیلندر اصلی ترمز روغن نشت نمی کند.

این نقص فنی ممکن است باعث شود پدال ترمز زیر پا نرم و اسفنجی به نظر بیاید و به مرور نیز قدرت ایست خودرو کم شود.

تویوتا می گوید تا کنون در ارتباط با نقص فنی در ترمز گزارشی از تصادف جاده ای دریافت نکرده است.

بنا به خبرنامه خودروسازی تویوتا، خودروهایی که در آمریکا جمع آوری می شوند شامل مدل های آوالون سال ۲۰۰۵-۲۰۰۶، هایلندر ۲۰۰۴-۰۶، لکسوس آر اکس۳۳۰، لکسوس ۲۰۰۶ مدل جی اس۳۰۰، آی اس۲۵۰ و آی اس۳۵۰ می شود.

به صاحبان خودروهایی که نیاز به بررسی و تعمیر دارند در اوایل ماه نوامبر اطلاع داده خواهد شد و سازنده ترتیبی می دهد که کاسه سیلندر اصلی ترمز با نمونه ای تازه طراحی شده و جدید جایگزین شود.

دور جدید جمع کردن خودروهای تویوتا در حالی انجام می گیرد که این خودروسازی در طی یک سال گذشته بیش از ۱۰ میلیون دستگاه خودرو را جمع آوری و یا از رده خارج کرده است. مدل خودروهایی که قبلا به دلیل نقص فنی جمع آوری شدند از جمله شامل یک میلیون و یک صد هزار دستگاه کورولا در آمریکا و کانادا بود که دلیل پس گرفتن آنها احتمال نقص فنی در سیستم کنترل موتور این خودروها اعلام شد.

در طی سال ۲۰۱۰ تویوتا چهارده بار درخواست باز پس گیری خودروهای خود را کرده است.

شرکت تویوتا به دلیل واکنش کند این شرکت در جمع آوری خودروهایی که پدال گاز آنها نقص فنی داشت اوایل امسال توسط مقام های آمریکا شانزده میلیون دلار جریمه شد.

منبع:بی بی سی

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

چین تسلیم تحریم‌های نفتی آمریکا می‌شود؟

بیا تو مالزی - واردات نفت چین از ونزوئلا در ماه سپتامبر که شرکت‌های بزرگ …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب