چهارشنبه , 30 مهر 1399
خانه / اخبار ایران / فروش مواد مخدر از خودپرداز

فروش مواد مخدر از خودپرداز

بیا تو مالزی - هیچ کس جرأت رفتن به این مکان را ندارد.

به تازگی در یکی از کوچه‌های منتهی به بازار حضرتی تهران، معتادان و فروشندگان مواد مخدر از طریق ایجاد درهای پنهان یا جانمایی شیارهای مخفی در بدنه در خانه‌ها اقدام به خرید و فروش مخفی مواد مخدر می‌کنند.

به گزارش «جوان»، مدتی پیش خبری در چند سایت اینترنتی منتشر شد مبنی بر اینکه در یکی از محلات تهران فروشندگان مواد مخدر شیوه جدیدی برای خرید و فروش مواد مخدر در دستور کار خود قرار داده‌اند که در اصطلاح به آن خود‌پرداز «مواد مخدر» می‌گویند.

در این مکان معتادین در صف‌های طولانی چند نفره برای خرید مواد، با فردی که پشت در است، مشغول چانه زنی می‌شوند و روزها پاتوق مردان معتاد و کارگران افغانی و شب‌ها افراد دیگر و حتی زنان خیابانی است.

نشانی این است: کوچه غریبان، گذر الماس!

اما افراد معتاد و فروشندگان مواد مخدر برای شناسایی مکان تجمع و توزیع مواد از عناوین فرعی و مستعاربرای کوچه‌ها استفاده می‌کنند، «کوچه غریبان، گذر الماس»عنوانی است که این افراد در مکالمات و دیالوگ‌های روزمره از آن استفاد می‌کنند، این در حالی است که «کوچه حسن‌زاده دستجردی، گذر حاج زمان» نام اصلی این محله است.

هیچ کس جرأت رفتن به این مکان را ندارد

زمانی که خبرنگار روزنامه قصد بازدید از این منطقه را دارد، تعدادی از کسبه و مغازه‌داران بازار حضرتی ضمن اعلام این مطالب که« کسی جرأت رفتن به این مکان را ندارد، به شما نمی‌خورد که این کاره باشی‌، این مکان خطرناکه و برو دنبال کارت»، به هر نحو به دنبال منصرف کردن خبرنگار«جوان» از رفتن به این محل هستند.

اما خبرنگار«جوان»، برای پیگیری وضعیت این خانه‌ها و به دست آوردن اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه زندگی در این محل به ناچار مجبور به برقراری ارتباط با یکی از افراد معتاد در این محل می‌شود و با پرداخت مبلغی در ازای دریافت اطلاعات بیشتر، تلفن همراه خود را در اختیار این فرد قرارمی دهد تا از در‌ها و خودپردازهای مواد مخدر عکسبرداری کند.

  

فرد معتاد بعد از چند دقیقه با گرفتن 4 عکس از این محل ( عکس درج شده در گزارش )بازگشته و در پاسخ به سؤال خبرنگار«جوان» مبنی بر چگونگی توزیع مواد مخدردر گذر الماس می‌گوید: خرید و فروش مواد مخدر دراین منطقه آنقدر زیاد شده که نیازی نیست خودت را برای تهیه آن به زحمت بیندازی، از هر نقطه تهران که اراده کنی می‌شود هر نوع موادی را ظرف 5 دقیقه در این مکان تهیه کرد!

اما حاج رضا صرافی یکی از کسبه قدیمی بازارحضرتی با اشاره به حضورتدریجی افراد معتاد در ساعات بعد از ظهر می‌گوید: افراد معتاد برا ی اینکه شناسایی نشوند به صورت تک نفره و در فواصل زمانی معینی برای خرید از خود‌پرداز موادمخدر اقدام می‌کنند.

این کاسب قدیمی ادامه می‌دهد: در ماه‌های گذشته شب‌ها از ساعت 21 به علت تاریکی هوا و نبود روشنایی این منطقه به محلی برای تجمع و تردد زنان خیابانی تبدیل می‌شود و روزانه 20 تا 30 نفر از افراد معتاد به این محل مراجعه می‌کنند.

شاید باور این موضوع که درمناطقی از تهران معتادان به راحتی از پشت در‌های بسته اقدام به خرید و فروش مواد مخدر می‌کنند کمی سخت باشد و این در حالی است که دیگر نمی‌توان محل تجمع افراد معتاد را در مکان‌های خاص و به ویژه خرابه‌های سطح شهر دانست.

اگر سیاست‌های مقابله و مبارزه با فروشندگان مواد مخدر به منوال کنونی ادامه یابد، شاید تا چند وقت آینده مشاهده خودپردازهای مواد مخدر در کنار خیابان‌های اصلی شهر هم اتفاق نادر یا تعجب برانگیزی نباشد!

منبع:تابناک

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

یک دیدگاه

  1. آیا پلیس ایران هم نمیتونه بره اون تو ؟؟؟

    قابل توجه پلیس ایران ، اگه اعدا میکنی که اقتدار داری برو و جمش کن ؛ خوب به هر حال برای همینم حقوق میگیری مگه نه. ببینم کی این سایت خبر جمع شدن این روش توسط پلیس رو میزنه . روز شمار از امروز شروع شد؛ 1 .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب