خانه / اخبار مالزی / فوربس لیست ثروتمندترین مردان مالزی را منتشر کرد

فوربس لیست ثروتمندترین مردان مالزی را منتشر کرد

بیا تو مالزی -

البته این لیست تنها به نام مردان نپرداخته چرا که دو تن از زنان مالزی نیز درمیان 40 ثروتمند این کشور قرار گرفته اند….به گزارش فوربس 2007 که روز گذشته جنجال و سروصدای فراوانی را در مالزی برپا نمود، 40 ثروتمندان مالزی از سال 2006 تا 2007 یعنی تنها در مدت یک سال 63درصد به دارایی های خود افزوده اند که سرعتی باورنکردنی در جمع آوری ثروت در میان تایکون های جهان می باشد.

البته بخش عظیمی از این افزایش دارایی به افزایش ارزش رینگیت در مقابل دلار مربوط می شود که طی یکسال گذشته از رقم 3.65 تا رقمهایی کمتر از 3.4 رسیده است. این بدین معنی است که همه مردم مالزی به مانند ثروتمندان این کشور طی یکسال گذشته بر میزان دارائیشان افزوده شده است.

بر اساس این گزارش رابرت کوک یا سلطان شکر به مانند سالهای گذشته همچنان ثروتمند ترین فرد مالزی است که ارزش دارایی های وی بیش از هفت میلیارد و 600 میلیون دلار تخمین زده می شود.

به دنبال وی آناندا كریشنای هندی تبار كه 69 سال سن دارد با 7 میلیارد و 400 میلیون دلار دارایی در مقام دوم قرار گرفته اند.

لیم گه تنگ ، 90 ساله با 4 میلیارد و 300 میلیون دلار دارایی در مقام سوم قرار گرفته است .

افزایش 65 درصدی ثروت 40 سرمایه دار عمده مالزی تنها طی یك سال گذشته از نکات قابل توجه در گزارش امسال فوربس می باشد. این افراد توانسته اند جمع كل میزان دارایی خود را از 26 میلیارد دلار به 43 میلیارد دلار برسانند.
علاوه بر این حضور چهره های جدید در میان 40 ثروتمند برتر مالزی از نكات قابل توجه لیست سال 2007 فورد بس می باشد.
در میان چهره های جدید ، مخزنی ماهاتیر 46 ساله پسر ماهاتیر محمد نخست وزیر سابق مالزی وجود دارد .
مخ زنی در حال حاضر ریاست شركت كنچانا پترولیوم را بر عهده دارد كه با 220 میلیون دلار در جایگاه بیست و هشتم ثروتمندترین افراد مالزی قرار گرفته است.
ورود دومین زن مالزیایی به لیست ثروتمندان این کشور هم از اتفاقات حائز اهمیت تلقی می شود.
وی که راجا داتوك سری الینا راجا ازلان شاه نام دارد توانسته با 228 میلیون دلار دارایی در جایگاه بیست و پنجمین ثروتمند مالزی قرار گیرد.

منبع : خبر گزاری ایران مالزی

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب