دوشنبه , 5 آبان 1399
خانه / اخبار ایران / قاچاق یك ببر دوماهه از تایلند به سوی ایران

قاچاق یك ببر دوماهه از تایلند به سوی ایران

بیا تو مالزی -

یك زن تایلندی به خاطر قاچاق یك ببر دوماهه در فرودگاه بانكوك دستگیر شد. او قصد داشت این ببر را همراه با خود با هواپیما به تهران ببرد…

خبرگزاری ای بی سی به نقل از مقامات فرودگاه بانكوك گزارش می دهد كه این زن ببر دو ماهه را با ماده بیهوشی خوابانده، و در میان تعدادی ببرهای اسباب بازی در ساك دستی خود پنهان كرده بود. ماموران فرودگاه می افزایند وی به هنگام دریافت كارت پرواز رفتار مشكوكی داشت و
ساك دستی او نیز كمی بزرگتر از حد معمول به نظر می رسید.

ماموران فرودگاه با عكسبرداری از محتویات ساك دستی این زن متوجه شده اند كه یك ببر كوچك واقعی در میان اسباب بازی ها پنهان شده است. پلیس فرودگاه این زن را بازداشت كرده و بچه ببر نیز به مسئولان باغ وحش شهر بانكوك تحویل داده شده است.

در صورت اثبات جرم، این زن به خاطر قاچاق حیوانات ممكن است حداكثر به چهار سال زندان و پرداخت جریمه ای معادل ۱۳۰۰ دلار محكوم شود.

خبرگزاری ای بی سی می افزاید این اولین موردی نیست كه افراد سعی كرده اند از طریق هواپیما حیوانات وحشی را قاچاق كنند. ماه گذشته یك مرد اهل پرو كه ۱۸ بچه میمون از یك گونه در حال انقراض را زیر لباسهای خود پنهان كرده بود در فرودگاه شهر مكزیك بازداشت شد. اوایل سال جاری نیز یك مرد آلمانی در حالی كه ۴۴ مارمولك و سمندر كوچك را در لباس زیر خود پنهان كرده بود در یكی از فرودگاههای نیوزیلند بازداشت شد.

قاچاق حیوانات وحشی یك كارپر مخاطره است ولی برای قاچاقچیان درآمد زیادی دارد. به گفته كارشناسان همین ببر دو ماهه كه در فرودگاه بانكوك كشف شده، می توانست در بازار سیاه تهران حدود سه هزار و ۲۰۰ دلار به فروش برسد. در سالهای اخیر قاچاق حیوانات نادر و معامله این جانداران در بازار سیاه ایران رونق فراوانی پیدا كرده است.

یك گروه فعال در مبارزه با قاچاق حیوانات وحشی به نام «ترافیك» می گوید پلیس تایلند در حال تحقیق پیرامون محل شكار و یا ربوده شدن این ببر كوچك و همین طور پیدا كردن هدف نهایی قاچاق این حیوان بوده است.

سخنگوی این گروه به خبرگزاری ای بی سی گفت: «حمل و نقل و قاچاق حیواناتی مثل ببر وحشی در ساك دستی مسافران نشان می دهد كه قاچاقچیان هراس چندانی ازكشف و مجازات احتمالی خود ندارند. تنها راه مقابله با گسترش قاچاق حیوانات مبارزه جدی با قاچاقچیان و افزایش مجازات این نوع جرایم است.»

جمعیت ببرها در تایلند و كل آسیا به خاطر افزایش قاچاق حیوانات وحشی به شدت رو به كاهش است. حیواناتی نظیر ببر به صورت مرده به خاطر پوست و استخوان و به صورت زنده در سنین كم از این كشورها به سایر نقاط جهان قاچاق می شوند.

بازار معاملات غیرقانونی و قاچاق حیوانات در حال انقراض طی سالهای اخیر به شدت گسترش یافته است. طبق آمارهای گروه «ترافیك» در فاصله سالهای ۱۹۹۵ تا ۱۹۹۹ بیش از یك و نیم میلیون پرنده زنده، ۶۵۰ هزار خزنده زنده، ۳۰۰ هزار پوست سوسمار، ۱.۶ میلیون پوست سمندر و مارمولك، ۱.۱ میلیون پوست مار و ۱۵۰ هزار پوست پستاندارانی نظیر شیر، ببر، روباه و یا خرس به صورت غیرقانونی حمل و نقل و در بازار سیاه به فروش رسیده است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

3 دیدگاه

  1. چه نازه ببره خیلی بی رحمن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب