سه شنبه , 11 آذر 1399
خانه / اخبار جهان / قتل مرموز دختر ایرانی و راگبی باز مشهور امریکایی

قتل مرموز دختر ایرانی و راگبی باز مشهور امریکایی

بیا تو مالزی - پلیس احتمال می دهد دختر 16ساله ایرانی به نام ساحل بعد از قتل قهرمان امریکایی خودکشی کرده است.

 

 

گروه حوادث؛

قتل اسرارآمیز یک راگبی باز مشهور امریکایی و دختری ایرانی پلیس ایالت تنسی را با انبوهی از سوالات بی پاسخ مواجه کرده است. اجساد این دو در خانه یی در نشویل واقع در ایالت تنسی پیدا شد و پلیس تا به حال فرضیه های متعددی را در رابطه با این جنایت مطرح کرده اما هنوز نتوانسته هیچ یک از آنها را به اثبات برساند.

«استیو مک نیر» راگبی بازی مشهور بود که طرفداران زیادی داشت و با وجود اینکه از یک سال قبل خودش را بازنشسته کرده بود همه علاقه مندان به ورزش از بازی های او یاد می کردند.استیو همسر و چهار پسر دارد اما جسد او در کنار جنازه دختری ایرانی پیدا شد که هیچ نسبتی با وی نداشت.این دختر که 16 سال از راگبی باز 36ساله کوچک تر بود، ساحل نام داشت و در یک رستوران به عنوان پیشخدمت کار می کرد.

 

 

 

 کشف جسد
قتل مرموز دختر ایرانی و راگبی باز مشهور امریکایی

حدود ساعت شش بعد از ظهر روز شنبه گذشته واین نلی از دوستان قدیمی استیو به محل زندگی راگبی باز محبوب رفت. او به محض حضور در خانه جسد استیو را در حالی که روی مبل راحتی نشیمن قرار داشت، مشاهده کرد و سپس چشمش به جنازه دختری افتاد که نقش بر زمین شده و دور تا دورش را خون فرا گرفته بود. واین بدون اینکه به اجساد دست بزند به آشپزخانه رفت و از آنجا به دوستش رابرت گادی که زمانی هم تیمی استیو بود، تلفن زد. پس از آن رابرت در تماس با 911 به اپراتور این مرکز گفت برای مک نیر و دختری دیگر اتفاق بدی رخ داده است. به این ترتیب بود که نیروهای پلیس وارد خانه مرد راگبی باز شدند. آنها روی جسد استیو آثار چند گلوله را مشاهده کردند و دیدند تیرانداز جنایتکار یک تیر نیز به سر این مرد شلیک کرده است اما در پیکر دختر 20ساله فقط یک جراحت وجود داشت و آن به خاطر گلوله یی بود که شقیقه این دختر را شکافته بود. آلت قتل نیز در کنار جسد دختر جوان افتاده بود. رابرت و واین از این مقتول شناخت زیادی نداشتند و فقط می دانستند او با استیو دوست بوده است. رابرت در گفت وگو با آسوشیتدپرس از علت این جنایت ابراز بی اطلاعی کرده و فقط گفته است؛ استیو سزاوار چنین مرگی نبود. در همین حال فرد- برادر استیو- نیز از کشته شدن برادرش شوکه شده و گفته است؛ برادرم یکی از چهره های سرشناس در سراسر جهان بود و همه او را دوست داشتند. او عاشق کودکان و مردی نیکوکار بود. من ساحل- دختر ایرانی- را نمی شناسم و نمی دانم چرا آن دو با هم به قتل رسیده اند.

قتل مرموز دختر ایرانی و راگبی باز مشهور امریکاییپس از آنکه جست وجوهای اولیه در قربانگاه به پایان رسید پلیس به جمع آوری اطلاعاتی درباره ساحل پرداخت و به جزییات زندگی این دختر ایرانی پی برد. او مدت چهار سال با مردی امریکایی نامزد بود اما پنج ماه پیش از وی جدا شده و زندگی تازه یی را آغاز کرده بود. ساحل در رستورانی کار می کرد که استیو نیز در آن سهیم بود و همسر و فرزندان خود را به آنجا می برد و به احتمال زیاد آنها در همین مکان با یکدیگر آشنا شده اند. از این دختر سابقه یی نیز در اداره پلیس نشویل وجود داشت. طبق اطلاعات به دست آمده دو روز پیش از جنایت ماموران پلیس خودرویی را که ساحل و استیو سوار بر آن بودند، متوقف کردند و به خاطر حالت غیرطبیعی دختر جوان تصمیم گرفتند از این دختر تست الکل بگیرند اما ساحل که طبق قانون بین دو گزینه انجام آزمایش یا رفتن به زندان مختار بود، با بیان اینکه مشروب نخورده بلکه مواد مخدر مصرف کرده است، گزینه دوم را انتخاب کرد و ماموران پس از توقیف خودرو، استیو را با تاکسی به مقصدش فرستادند و دختر ایرانی را راهی زندان کردند البته او یک روز بعد با سپردن وثیقه آزاد ولی موظف شد در روز تعیین شده در دادگاه حاضر شود. تصویری که پلیس نشویل از ساحل در اختیار رسانه ها قرار داد همان عکسی است که شامگاه پنجشنبه در اداره پلیس از او گرفته شده بود.

پس از تهیه این اطلاعات نوبت به بازجویی از همسایه ها و شاهدان رسید. آنها در گفت وگوی خود با کارآگاهان اعلام کردند استیو بین ساعت 5/1 تا دو بامداد شنبه وارد منزلش شد و زمان حضور او موتورسیکلت ساحل کنار خانه پارک بود.

اگرچه این یافته ها را نمی توان کم اهمیت تلقی کرد اما هنوز کارآگاهان پاسخ این معمای پیچیده را پیدا نکرده اند. دان آرون سخنگوی پلیس نشویل درباره این پرونده به خبرنگاران گفت؛ «ما همچنان در حال تحقیق هستیم و هنوز به نتیجه قطعی نرسیده ایم البته چند احتمال وجود دارد و از سوی دیگر به این یقین رسیده ایم که همسر استیو در این جنایت نقشی نداشته است چرا که او دلایل محکم و قاطعی برای اثبات بی گناهی اش دارد.» اکنون قوی ترین احتمالی که پیش روی کارآگاهان جنایی قرار دارد، این است که این کشتار، قتل و خودکشی بوده به این معنی که یکی از دو قربانی ابتدا نفر دیگر را از پا درآورده و سپس به زندگی خود پایان داده است. اگر این فرضیه درست باشد باید انگشت اتهام را به سوی ساحل نشانه گرفت چرا که فقط یک گلوله به او شلیک شده و مستقیم به شقیقه اش اصابت کرده است. حال آنکه در بدن مرد راگبی باز اثر چند جراحت وجود دارد و او نمی توانسته به این شکل به خودش تیراندازی کند. از سویی دیگر تپانچه یی که از آن برای کشتار استفاده شده نیز کنار جسد ساحل رها شده بود. بنابر این گزارش پلیس نشویل همچنان به تحقیقات خود در این رابطه ادامه می دهد و هنوز روی هیچ گزینه یی خط بطلان نکشیده و دور از ذهن نمی داند که قاتلی ناشناس این جنایت را رقم زده و پس از آن طوری صحنه سازی کرده باشد که کشتار به شکل دیگری جلوه کند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

چین تسلیم تحریم‌های نفتی آمریکا می‌شود؟

بیا تو مالزی - واردات نفت چین از ونزوئلا در ماه سپتامبر که شرکت‌های بزرگ …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب