خانه / اخبار مالزی / قراردادهای همکاری بین مناطق آزاد ایران و مالزی اجرایی شد

قراردادهای همکاری بین مناطق آزاد ایران و مالزی اجرایی شد

بیا تو مالزی -

با حضور مشاور رییس جمهور در امور مناطق آزاد، مدیران عامل مناطق آزاد کیش و چابهار و سید مختارالدین البخاری رییس گروه سرمایه گذاری البخاری مالزی روند اجرایی شدن قرارداد -های همکاری بین مناطق آزاد ایران و این گروه بررسی شد…به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از دبیرخانه مناطق آزاد، در این جلسه طرفین جزئیات نهایی شدن قرارداد ساخت یک نیروگاه گازی 5 هزار مگاواتی برق و همچنین احداث یک کارخانه تولید آلومینیوم به ظرفیت یک میلیون تن در سال در منطقه آزاد چابهار را بررسی کردند.

حجم سرمایه گذاری در نظر گرفته شده برای این دو پروژه 10 میلیارد دلار بوده و حدود 7 هزار نفر به صورت مستقیم در این پروژه ها مشغول به کار خواهند شد.

در این جلسه همچنین مذاکراتی در مورد سرمایه گذاری گروه البخاری در منطقه آزاد کیش و سایر مناطق آزاد و ویژه به عمل آمد و قرار شد کارگروه مشترکی در این زمینه به بررسی و کار کارشناسی بپردازد و نتایج این بررسی ها در ملاقات های آتی مورد مذاکره قرار گیرد.

گفتنی است گروه سرمایه گذاری البخاری سرمایه گذاری های گسترده ای در برخی از کشور های همسایه و اسلامی انجام داده است، این در حالی است که برای این سرمایه گذاری ها از حمایت و پشتیبانی کامل دولت مالزی برخوردار بوده است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب