سه شنبه , 4 آذر 1399
خانه / اخبار جهان / قطر یک هزار پزشک ایرانی راجذب می کند

قطر یک هزار پزشک ایرانی راجذب می کند

بیا تو مالزی -

وزیر بهداشت قطر در دیدار با وزیرکار وامور اجتماعی از پذیرش یک هزار نیروی پزشکی و پرستار ایران خبر داد…

"سید محمد جهرمی" در این دیدار ایران یک را کشوری اعزام کننده پزشک و پرستاردر سطح بین المللی عنوان کرد و گفت : شهرت ایران در این زمینه به کشورهای همجوار محدود نمی شود و ما درسطح اروپا وآمریکا هم حرف های زیادی برای گفتن داریم .

 

وی با اشاره به اینکه مردم قطر به خدمات کار در پزشکی ایران کاملا اعتماد دارند ، یادآور شد: این اعتماد نشان دهنده توانمندی علمی پزشکان ایرانی است و آنها در تمامی کنفرانس ها و کنگره های پزشکی در اروپا و آمریکا درخشیده اند .

 

جهرمی با تاکید بر اینکه بخش عمده ای از نیازهای دارویی کشور در داخل تامین می شود ، گفت : آمادگی داریم تا داروهای موردنیاز کشور دوست و برادر قطر را نیز تامین کنیم .

 

وزیرکار و امور اجتماعی با اشاره به تجربه کشورهای حوزه خلیج فارس درخصوص راه اندازی بیمارستان با کادر پزشکی ایران ، گفت : قطر نیز می تواند بیمارستانی را احداث کند تا پزشکان و پرستاران ایرانی در آن فعالیت کنند.

 

جهرمی برتوسعه روابط دوکشور در سایر زمینه ها تاکید کرد و گفت : انتظار ما حمایت دولت قطر از نیروی کا رایرانی است .زیرا با توجه به سابقه حضور ایرانیان در این کشور با تخصص های مختلف ، فعالیت پیمانکاران ایرانی می تواند به نفع کشور ودولت قطر باشد .

 

در این دیدار دکتر شیخه غالیه بنت محمد آل ثانی وزیر بهداشت قطر با ابراز خرسندی از توسعه مناسبات دو کشور از تشکیل کمیسیون مشترک همکاری بین وزارتخانه های بهداشت دو کشور خبر داد .

 

وی گفت : بر اساس توافق ها با همتای ایرانی مقرر شد تعدا پزشکان و پرستاران ایرانی در قطر به هزار نفر افزایش یابد .

 

وزیر بهداشت قطر پیشرفت ایران در زمینه تولید دارو را چشمگیر توصیف کرد و گفت : نیروهای متخصص ایرانی با خدمات مطلوب خود، نظر مردم قطر را بویژه در زمینه خدمات پزشکی تامین کرده اند .

 

وی یادآورشد، با وزیر کار قطر درخصوص استفاده از سایر نیروهای متخصص ایران مذاکره خواهد کرد.

 

بنت محمد آل ثانی از پیشنهاد وزیر کار وامور اجتماعی در خصوص ایجاد بیمارستان با کادر ایرانی بسیار استقبال کرد و گفت : مانعی برای اجرایی شدن این پیشنهاد وجود ندارد زیرا هم اکنون یک بیمارستان خارج از دوحه در حال ساخت است .

 

وی از سرمایه گذاری ایرانیان برای ساخت بیمارستان با کادر پزشکی ایرانی استقبال کرد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

چین تسلیم تحریم‌های نفتی آمریکا می‌شود؟

بیا تو مالزی - واردات نفت چین از ونزوئلا در ماه سپتامبر که شرکت‌های بزرگ …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب