سه شنبه , 4 آبان 1400
خانه / اخبار مالزی / مطالب مالزی / قوانین کیفری مالزی جهت جرائم افراد خارجی

قوانین کیفری مالزی جهت جرائم افراد خارجی

بیا تو مالزی - قوانین مربوط به تصادف , قوانین مربوط به دزدی , قوانین مربوط به دعوا…

قوانین مربوط به تصادف
در صورتی که راننده فاقد گواهینامه معتبر و منقضی شده باشد باید تمام هزینه و خسارت تصادف را پرداخت نماید و بیمه هیچ گونه تعهدی در قبال این نوع تصادف ندارد. در صورتی که از راننده شکایت شود و یا پلیس راننده را (مقصر بودن ملاک نیست) بخاطر عدم داشتن گواهینامه به دادگاه معرفی کند، شخص مذکور از کشور اخراج میشود.

قوانین مربوط به دزدی
اگر سن متهم زیر ۱۸ سال باشد و مقدار دزدی نیز کمتر از ۱۰۰ رینگت باشد ، بعد از تحمل یک روز زندان میبایست مبلغ ۲۵۰۰ رینگت بعنوان جریمه پرداخت کرده در دادگاه اطفال تعهد کتبی مبنی بر عدم انجام دزدی امضا کند.
اگر سن متهم بالای ۱۸ سال باشد و یا دزدی بالای ۱۰۰ رینگت باشد از یک تا سه روز زندان و نیز جریمه از ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ رینگت داشته و در آخر نیز اخراج از کشور را در پی دارد.
در صورتی که ثابت شود قصد او واقعا دزدی بودی و سهوی در کار نیست، بلافاصله پس از ۳ ماه تا ۶ ماه زندان شخص  از کشور اخراج میشود.

قوانین مربوط به دعوا
اگر در دادگاه ثابت شود(با استفاده از شواهد) دعوا بخاطر دفاع شخصی بوده مشکلی بوجود نمی آید.
اگر دعوا منجر به ضرب و شتم شود و یکی از طرفین بعد از شکایت به پزشکی قانونی رفته و بعد پرونده به دادگاه برود:
اگر رضایت شاکی را جلب کند زندان ندارد اما جریمه نقدی داشته و از کشور نیز اخراج میشود.
در صورت عدم رضایت شاکی ، مجازات زندان نیز اضافه می شود.
در صورتی که خانمی از شهروندان مالایی از آقایی شکایت کند تنها با این عنوان که این آقا به من دست زده، فرد پس از تحمل زندان مطابق با نظر دادگاه و پرداخت جریمه از کشور اخراج میشود.
درگیری لفظی با پلیس در صورت شکایت و ارجاع پرونده به دادگاه منجر به اخراج از کشور میشود.
به دوستان توصیه میگردد که در صورت بروز هرگونه مشکل بخصوص در رانندگی، به هر ترتیب مورد را در همان محل حل و فصل کرده و سعی کنید در درجه اول به اداره پلیس و در درجه دوم به دادگاه منتقل نشوید. در صورت ارجاع پرونده به دادگاه، اخراج از کشور تقریبا قطعی است.
شنیده شده که بعضی اوقات پلیس ایرادات واهی و خلاف واقع (سرعت زیاد و یا رد کردن چراغ قرمز) به رانندگان خارجی میگیرد. ضمن احراز از هر گونه درگیری لفظی با پلیس ، پیشنهاد میشود موضوع را در همان محل حل  و فصل نمائید.
منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نخستین مدرسه بین المللی Queensland در مالزی

بیا تو مالزی - نخستین مدرسه بین المللی Queensland با برنامه هایی برای جذب دانش …

14 دیدگاه

 1. گل بود به چمن نیز آراسته شد ، خیلی تاکسیهای استانداردی داشتند ، اخذ شیتیل توسط پلیس هم به آن اظافه شد . بنده خود در یک تجربه شخصی ، به موردی برخوردم که ذکر آن خالی از لطف نیست :
  در Mega Mall تاکسی گرفتم به مقصد Chow Kit ، ساعت 10 شب . البته بیش از 15 تاکسی را رد کردم تا با یکی به توافق رسیدم . قبلیها یا میگفتند مسیر دور است و ما نمیرویم ( به همین سادگی ، پلیس حاضر در صحنه هم وقعی با اعتراض من نمی گذاشت و حق را به راننده میداد ) ، یا کرایه ای را مطالبه میکردند که با آن میشد به Sun Way رفت ( 25 تا 35 رینگیت ) . خلاصه بعد از حدود 10 دقیقه به علت ارزانی کرایه این تاکسی پی بردم :
  یک موتور پلیس به ما اشاره کرد توقف کنیم ، و به زبان مالایایی به مذاکره با راننده پرداخت ، راننده هم با اشاره به من مطالبی را به همان زبان عنوان کرد . پلیس رو به من کرد و با انگلیسی شاخ شکسته ای پرسید کجایی هستی ؟ گفتم ایرانی . گفت این تاکسی سرعت غیر مجاز داشت و راننده میگوید تو به او گفتی تند برو ، جریمه اش با من ! من هم این ادعا را تکذیب کردم و به از راننده پرسیدم که کی به تو گفتم تند برو . او هم با پر رویی تمام گفت همان موقع که سوار شدی ، گفتی عجله دارم !
  دردسرتان ندهم ، آقای پلیس مهربان قبول کرد جریمه کمتری برای راننده درنظر بگیرد ، و راننده هم زیر بار آون نمیرفت ، سرانجام قرار بر این شد تا نصف مبلغ جریمه را من پرداخت کنم : 35 رینگیت ! حال من هنوز هم نمیدانم اصولا جریمه 70 رینگیتی داریم ی نه ؟
  پرده پایانی نمایش بالا زمانی بود که پس از رسیدن به مقصد و پیاده شدن از تاکسی و پرداختن 50 رینگیت ! متوجه حضور موتور پلیس موصوف شدم که در تاریکی و کمی جلوتر ایستاده بود و راننده تاکسی عزیز هم با ترمزی در کنار وی ، فعل النفعالات مرموزی به عمل آورد و در تاریکی شب گم شد . . .

 2. وای چقدرزشت!!!!!!!

 3. آقا اینهارو ول کن بیا بچسب به بعضی از این شرکتهای ایرانی که در غالب املاک تو همین منطقه امپنگ پوینت با بی رحمی تمام رس این مهاجرین بدبخت از همه جا رونده رو کشیدن و اصلا کلمه هموطن را از یاد بردن /راستی یادم نبود که بعضی از این کلاهبردارا زورشون به کس دیگه نمیرسه جز هموطن خودشون وکرشون فقط خوردن پول پیش یعنی همون دیپوزیت خودمون البته حتما میدونید تو منطقه امپنگ کی معروف به این کاره اینایادشون رفته که اگه روزی بچه دار بشن بچه شون یا دزد میشه یا معتاد و یا ……….پیشنهاد میکنم هیچوقت سراغ شرکت ایرانی نرید چون منتظر شما هستند

 4. سوالی دارم : آیا شده خانمی با بهانه اینكه این آقا به من دست زده موجب اخراج یك هموطن بشه ؟ آیا این ادعا احتیاج به اثبات نداره ؟ هر كس به این بهانه ازمون شكایت كنه كارمون تمومه ؟

 5. عجب دو دراییی هستند ایناااااااا

 6. salam man alan 3 maheh malaziyzm vala aslan ta hala moshkakiii nadashtam hameh ja kasi ka donbalrh dardasarh vasash moshkil pish miyad dar kol kashvareh aromiya

 7. هر جایی خوب و بد داره فقط بستگی به این داره که گیر کی بیفتی

  ادم تو این دوره زمونه باید حواسشو خوب جمع کنه و به هر کسی اعتماد نکنه.

 8. خیلی ترسیدم عید برای کسب ارامش انجا هستم . ای کاش میتونستیم همینجا خوش بگذرانیم

 9. مالزی باید جای خوبی باشه جون ایرانی ها رو با کیلو کیلو شیشه می گیرند و بعد از 1سال ولشون می کنند (البته اون هایی که حداقل 100000 رینگت خرج کنند) همون جا خوش باشید چون اینجا هوا………..

 10. :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

 11. سلام من دارم میرم بعد میام براتون تعریف میکنم;D

 12. هركاری كنی اخراج إز كشور را دنبال داره. همین جا بمونیم بهتره

 13. 5 روز دیگه دارم میرم .

 14. man faghat 4 rooz malezi boudam, aslan mardoum zerang o fahmideh be nazar nemiresand, kolahbardari dar malezi bidad mikoneh, police reshveh khor hast, aslan baeed midonam in chiza ke shoma neshtid vageíeat dashteh basheh. irouni ha ghachaghchi hastand va sarrafi darand restaurant baz mikonand va raft o amad e khobi ham ba sefarat darand. man in harfha sharmande ke bavaram nemisheh. movagh bashid dar khabar resani ha.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب