سه شنبه , 11 آذر 1399
خانه / اخبار مالزی / قیمت بنزین در مالزی افزایش می یابد

قیمت بنزین در مالزی افزایش می یابد

بیا تو مالزی -

احمد عبدالله البداوی كه به عنوان سخنران در اجلاس سالانه حزب حاكم آمنو سخن می گفت، خاطر نشان کرد: در حال حاضر هزینه یارانه سوخت در سال از 80 میلیارد رینگیت فراتر رفته است و ادامه این روند با ساختار كنونی بعید به نظر می رسد…

وی متذکر شد: با قیمتهای كنونی سوخت برای دولت ادامه پرداخت یارانه به منزله خودكشی به حساب می آید.

بداوی این كار را به یك بمب گذاری انتحاری تشریح كرد كه به دنبال آن بمب گذار خود نیز از بین می رود و متذكر شد كه دولت مالزی قصد انجام این كار را ندارد.
این خبر كه اكنون به مهمترین خبر اجلاس سالانه حزب حاكم تبدیل شده است نظرات متفاوت و راهكارهای متنوعی را با خود به همراه داشته است.

این درحالی است كه هفته گذشته نیز دولت مالزی نسبت مصرف سوخت به شهروندان خود اخطار داده بود.

در کنار این سخنان اظهارات بیان شده از سوی مسولین حاضر در اجلاس آمنو نشان می دهد که دولت مالزی درصدد است تا به نوعی اقدام به هدفمند نمودن یارانه نماید و از این رو باید منتظر بازتاب وسیع تری در خصوص تصمیمات دولت در مورد بنزین بود.

اختصاص سهمیه به گروههای مختلف در مالزی همواره از نکاتی بوده که اعتراض گروههای دیگر را به همراه داشته است.

آنچه در این میان برای ایرانیان ساکن مالزی قابل توجه است افزایش قیمت بنزین برای خارجی های ساکن این کشور می باشد که به طور طبیعی نمی توانند از یارانه های هدفمند دولت بهره ور شوند.
در عین حال بداوی تصریح كرده است كه دولت قصد دارد پرداخت یارانه سوخت خود را تنها متوجه آن گروهی كند كه نیازمند واقعی آن به شمار می روند و دراینصورت افزایش قیمت بنزین به این گروه صدماتی وارد نخواهد كرد.

منبع : ایران مالزیا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب