یکشنبه , 3 مرداد 1400
خانه / اخبار ایران / كشته شدن 4 كوهنورد در ریزش بهمن

كشته شدن 4 كوهنورد در ریزش بهمن

بیا تو مالزی -

ریزش بهمن در ارتفاعات همدان و سراب تلفات جانی به بار آورد…

ریزش بهمن در ارتفاعات كركس در اسدآباد همدان و بزقوش در شهرستان سراب موجب كشته شدن سه كوهنورد و مفقود شدن یك نفر دیگر شد.

دو كوهنورد اسد آبادی كه قصد صعود به ارتفاعات كركس را داشتند بر اثر ریزش بهمن كشته شدند.

عصر روز پنجشنبه دو گروه 16 نفری و هشت نفری از كوهنوردان اسدآباد قصد صعود به قله كركس را داشتند كه بر اثر ریزش بهمن دو نفر دیگر از آنها زخمی شدند.

رییس هیات كوهنوردی اسدآباد در توضیح این خبر به ایرنا گفت: عصر روز گذشته دو گروه از هیات كوهنوردی اسدآباد برای صعود ارتفاعات كركس عازم منطقه شدند كه یك گروه از سمت روستای قاسم آباد به محل پناهگاه حركت و گروه دیگر از راهدارخانه و گردنه اسدآباد قصد صعود به ارتفاعات كركس را داشتند.

رجبی اظهار داشت: این گروه هشت ساعت را در راه بودند كه نزدیك قله كركس بهمن ریزش كرد و 700 متر به پایین پرتاب شدند كه دو نفر از آنها به نامهای سیامك قاسمی و عبدالرضا مطلبی بر اثر ضربات وارده زخمی و دو نفر به نامهای سعید فریدونی و محمد رضا مطلبی بر اثر شدت جراحات و احتمالا خفگی زیر برف جان خود را از دست دادند.

وی ساعت تماس یكی از زخمی ها را 10 شب اعلام كرد و افزود: در این هنگام تعدادی از كوهنوردان اسدآباد و همدان برای كمك به مصدومان عازم محل مورد نظر شدند كه بیش از دو ساعت طول كشید تا به محل رسیدند.یك نفر از مصدومان به علت شدت جراحات به بیمارستان بعثت همدان اعزام و یك نفر نیز در بیمارستان قایم اسدآباد بستری شد.

بهمن، در ارتفاعات بزقوش، یك نفر را به كام خود كشید

همچنین ریزش بهمن در ارتفاعات بزقوش در شهرستان سراب، یك نفر كوهنورد را به كام خود كشید و كوهنورد دیگری را نیز مفقود كرد.

این حادثه صبح روز جمعه در حین صعود دسته جمعی كوهنوردان شمالغرب كشور به ارتفاعات سه هزار و 303 متری بزقوش رخ داد.دراین صعود شش كوهنورد تبریزی از مسیر عمومی منحرف و از مسیر اختصاصی در حال حركت بودند كه دچار بهمن شدند.

یكی از این افراد كه مصدومیت جزیی داشته خود را به گروه های امدادی رسانده و آنها را از وقوع حادثه مطلع كرده است.براساس این گزارش، گروه های امدادی و چرخبال هلال احمر استان آذربایجان شرقی در محل حضور یافته و توانستند سه نفر از مصدومان را به بیمارستان انتقال دهند، یك نفر نیز پیش از رسیدن نیروها جان خود را از دست داده بود. جستجو برای یافتن نفر سوم ادامه دارد.

500نفر از كوهنوردان شمالغرب كشور همه ساله به مناسبت دهه فجر در این صعود شركت می كردند.برخی ازكوهنوردان شركت كننده هم اكنون به این ارتفاعات صعودكرده و برخی نیز برای امداد رسانی به این افراد بازگشته اند.

 

منبع:خبرگزاری ایرنا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

یک دیدگاه

  1. :(خیلی ناراحت شدم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب