یکشنبه , 4 آبان 1399
خانه / اخبار مالزی / كشورهای آ.سه.آن و حساسیت به جرایم اینترنتی

كشورهای آ.سه.آن و حساسیت به جرایم اینترنتی

بیا تو مالزی - كشورهای آ.سه.آن نسبت به خطرات جرایم اینترنتی حساسیت ویژه دارند.

نجیب تون رزاق نخست وزیر مالزی روز جمعه در مراسم گشایش اجلاس وزرای ارتباطات كشورهای اتحادیه جنوب شرق آسیا (آ.سه.آن) گفت: اعضای این اتحادیه نسبت به گسترش جرایم اینترنتی حساسیت ویژه ای دارند.

به نقل از خبرگزاری رسمی مالزی (برناما)؛ دهمین نشست وزرای ارتباطات و اطلاعات آ.سه.آن با سخنرانی نجیب تون رزاق نخست وزیر مالزی در كوالالامپور گشایش یافت.
وی در سخنرانی خود نسبت به افزایش جرایم اینترنتی كه می تواند برای هر كشوری خطرناك و جبران ناپذیر باشد، هشدار داد و از اعضا خواست با اتخاذ راه های قانونی و تدابیر خاص، آمادگی مقابله با تهدیدات اینترنتی را داشته باشند.
نخست وزیر مالزی گفت: علی رغم اینكه اداره و كنترل اینترنت تقریبا ناممكن می نماید، باید آن را اداره كرده و برای استفاده از آن باید به طور كامل آن را تنظیم كرد.
وی همچنین گفت: ارزش های فرهنگ شرق می تواند از هرج و مرج و گستاخی در محیط آسه آن كه از جمعیت و فناوری اطلاعات و ارتباطات رو به رشدی برخوردار است جلوگیری كند.
بر اساس این گزارش؛ بیش از 78 درصد شهروندان كشورهای عضو اتحادیه آ.سه.آن از فناوری اطلاعات و ارتباطات در جنبه های مختلف زندگی خود بهره می برند.

 

 

منبع:ایرنا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب