یکشنبه , 3 مرداد 1400
خانه / اخبار مالزی / لغو قرارداد با دانشگاه UCSI ( یو سی اس آی ) مالزی به دلیل مشکلات امنیتی

لغو قرارداد با دانشگاه UCSI ( یو سی اس آی ) مالزی به دلیل مشکلات امنیتی

بیا تو مالزی -  

به دلایل نا معلوم روند ارزشیابی دانشگاه توسط وزارت علوم با سرعت پی گیری شد این در شرایطی بود که ایران مالزی در… دانشگاه UCSI مالزی یکی از دانشگاههای خصوصی مالزی می باشد که تا تاریخ هشتم ماه جون سال 2007 طرف قرارداد شرکت ارتباطات راهبردی پارسیان و سایتهای ایران ایندیا و ایران مالزی بوده است.

این دانشگاه فعالیت خود را در ایران حدود دو سال پیش آغاز نمود و در این مدت مو فق به جذب دوازده دانشجوی ایرانی شد.
از حدود یک سال پیش دانشگاه یو سی اس آی تلاش خود را برای ارزشیابی توسط وزارت علوم تحقیقات و فن آوری و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی آغاز نمود.
این تلاش ها با منصوب شدن رایزن علمی در مالزی شتاب دوچندانی به خود گرفت و و دانشگاه UCSI در مدت کمی موفق به اخذ ارزشیابی در دوره های کارشناسی شد.

متاسفانه یو سی اس آی همزمان اقدام به جذب بیش از هزار دانشجوی آفریقایی عمدتاً از کشور نیجریه نمود و درست در هفته ای که مسوولان دانشگاه به همراه مسوولین ارتباطات راهبردی پارسیان و رایزن محترم علمی در ایران مشغول مذاکره با وزارت علوم برای ارزشیابی این دانشگاه بودند ناگهان حدود هزار دانشجوی نیجریه ای وارد UCSI شدند.
در همان هفته اول این دانشجویان اقدام به انجام حرکات ناهنجار در محیط دانشگاه نمودند که در حاد ترین مورد یک دانشجوی دختر و خانم مسوول دوربین های امنیتی دانشگاه مورد تعرض چهار دانشجوی آفریقایی قرار گرفتند و جو دانشگاه ناگهان به صورت غیر قابل توجیهی نا امن شد.

در همان روز در پی نگرانی خانواده دانشجویان ایرانی تماس های مفصلی با دانشجویان و مسوولین دانشگاه و مسوولین سفارت ایران انجام گرفت. تا از هرگونه پیش آمد ناگوار جلوگیری شود.

در عین حال به دلایل نا معلوم روند ارزشیابی دانشگاه توسط وزارت علوم با سرعت پی گیری شد این در شرایطی بود که ایران مالزی در اخبار جداگانه وتماس با مقامات سفارت نسبت به افشای وضعیت خطرناک دانشگاه اطلاع رسانی کرده بود.

مسوولین دانشگاه در آن مقطع متعهد به برقراری امنیت در این دانشگاه آشوب زده نمودند و عنوان کردند از از ورود بیشتر دانشجویان آفریقایی جلوگیری خواهند کرد. اما با گذشت زمان مشخص شد این وعده ها صادقانه نبوده است لذا علیرقم زیان های اقتصادی شرکت ارتباطات راهبردی پارسیان به منظور صیانت از تعهدات اخلاقی اقدام به متوقف نمودن کلیه همکاریهای خود با دانشگاه UCSI می نماید و مراتبط را با تسلیم اطلاعات لازم از طریق وزارت علوم و خارجه پی گیری خواهد نمود.

منبع : ایران مالزی

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب