دوشنبه , 3 آذر 1399
خانه / اخبار جهان / مار 5 متری نزدیكترین دوست كودك 7 ساله كامبوجی

مار 5 متری نزدیكترین دوست كودك 7 ساله كامبوجی

بیا تو مالزی -

خبرگزاری فارس: در حالیكه بسیاری از كودكان ممكن است دوست داشته باشند با یك سگ یا گربه دوست شوند یك كودك كامبوجی ترجیح می‌دهد تا اوقات خود را با یك مار پیتون 5 متری بگذراند…

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از دیلی تلگراف، «سامباث اون»، كودكی 7 ساله در دهكده «سیت تیبو» در 50 كیلومتری شرق «پنوم پن» پایتخت كامبوج، معمولاً بدون مار خود حاضر به خوابیدن نمی‌شود.
این مار در سال 2000 و زمانی كه «سامباث» چند ماهه بود به آرامی وارد این دهكده شد.

در حالی كه پدر این پسر 3 بار سعی داشت مار را به جنگل بازگرداند این پیتون برمه‌ای وفادارانه نزد صاحب كوچك خود بازگشت و در نهایت از طرف روستائیان نیز كه معتقدند این مار برای آنها خوش شانسی را به ارمفان خواهد آورد پذیرفته شد.

سامباث جوان می‌گوید:" من این پیتون را مانند خواهر خودم دوست دارم."

این دوستی عجیب در حالی است كه اكثر مارهای پیتون معمولاً از انسان ترسیده و تا جای ممكن از رویارویی با انسان‌ها خودداری می‌كنند.

مار پیتون یكی از بزرگترین مارهای جهان است كه در جنوب شرق آسیا به وفور زندگی می‌كند و طول آن تا 8 متر هم می‌رسد و می‌تواند تا 180 كیلوگرم هم وزن داشته باشد. مارهای ماده مانند این مار كه به نام "خوش شانس" در دهكده معروف است معمولاً بلندتر از نوع نر خود هستند.

پوست جذاب و خوش رنگ این مارها، پیتون برمه‌ای را حیوانی محبوب در صنعت مد كرده كه در میان بسیاری از علاقه‌مندان به خزندگان نیز محبوب است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

چین تسلیم تحریم‌های نفتی آمریکا می‌شود؟

بیا تو مالزی - واردات نفت چین از ونزوئلا در ماه سپتامبر که شرکت‌های بزرگ …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب