یکشنبه , 4 آبان 1399
خانه / اخبار مالزی / مالزی از سامانه هوشمند سیار برای شناسایی مهاجران غیرقانونی بهره می‌گیرد

مالزی از سامانه هوشمند سیار برای شناسایی مهاجران غیرقانونی بهره می‌گیرد

بیا تو مالزی -

دولت مالزی از یك سامانه هوشمند سیار(ام.آی.ای.اس) برای كنترل اتباع خارجی و شناسایی و بازداشت مهاجران غیرقانونی مقیم این كشور بهره می‌گیرد…

خبرگزاری رسمی مالزی (برناما) به نقل از وزیر كشور گفت: مالزی نخستین كشوری است كه این سیستم را برای شناسایی افرادی كه به صورت غیرقانونی در آن زندگی می‌كنند، به كار می‌گیرد.

"راضی شیخ احمد" افزود: در فاز نخست بهره‌گیری ازاین سامانه كه از امروز آغاز می‌شود، ‪ ۱۰۰‬دستگاه "ام.آی.ای.اس" به ارزش ‪ ۹۰۰‬هزار رینگیت تهیه شده تا تیمهای اجرایی اداره مهاجرت یا دیگر دستگاههای ذی‌ربط آنها را مورد استفاده قرار دهند.

وی ادامه داد: این سامانه همچنین تراكم ناشی از ناتوانی در تایید سریع اعتبار مدارك خارجیان مقیم این كشور در اداره مهاجرت را كاهش خواهد داد.

"ام.آی.ای.اس" یك سامانه سیار بیومتریك است كه قادر به تطابق هرگونه اطلاعات از جمله عكس الصاقی به كارتهای شناسایی ملی، كارت شناسایی اتباع خارجی، گذرنامه، كارتهای دانشجویی و غیره است.

وزیر كشور مالزی با اشاره به حضور دو میلیون كارگر خارجی در این كشور، تصریح كرد: كار انگشت نگاری و ورود اطلاعات مربوط به آنان به این سامانه مدت یكسال طول خواهد كشید.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب