خانه / اخبار مالزی / مالزی استفاده کلمه الله توسط مسیحیان را بلامانع دانست

مالزی استفاده کلمه الله توسط مسیحیان را بلامانع دانست

بیا تو مالزی -

به گزارش ایران مالزی بالاخره پس از کش و قوس فراوان و جنجال و اعتراض بیشماری که به دنبال تصمیم یکی از مقامات مسول مالزی به راه افتاده بود، مالزی اجازه چاپ نشریه کاتولیکی که پیشتر به علت استفاده از کلمه الله برای خداوند ممنوع شده بود را تجدید و در توضیح آن اعلام کرد: این اقدام به منظور ممانعت از رشد افراط گرایی در کشور صورت گرفته است …

 

دولت مالزی اوایل ماه جاری اعلام کرد که استفاده از کلمه " الله " از سوی مسیحیان مالزی برای خطاب خداوند ممنوع بوده و غیر مسلمانان نباید از این کلمه استفاده کنند.در عین حال گفته می شود که یک کتاب نیز که درعنوان خود از نام الله استفاده نموده است هم شامل این محدودیت شده بود.

این اقدام دولت مالزی به اعتراض رسمی یکی از کلیساهای این کشور منجر شد و ولوله قابل توجهی را در میان جمعیت مسیحی این کشور به راه انداخت، ضمن این که این عمل چندان نیز از سوی مسلمانان این کشور مورد حمایت قرار نگرفت.

این ممنوعیت به معنای عدم انتشار هفته نامه کاتولیک " هرالد" در مالزی و عدم تجدید اجازه چاپ آن محسوب می شد چرا که بحث اصلی به علت استفاده این نشریه از کلمه " الله" در بخش مالزی زبان آن صورت گرفته بود.

در ادامه و در پی این اعتراضات دولت مالزی دستور به لغو این دستورالعمل داد و این ماجرا که ممکن بود به تیره و تاز شدن روابط بین ادیان و نژادهای مالزی منتهی شده و این کشور اسلامی به نقض حقوق اقلیتهای مسیحی متهم شود معوق گذاشته شد.

روزنامه های مالزی روز دوشنبه 10 دی ماه اعلام کردند که وزارت امنیت کشور اجازه چاپ نشریه " هرالد" را بدون هیچ محدودیتی تجدید کرده است.

منبع: ایران مالزیا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب