پنج شنبه , 1 آبان 1399
خانه / اخبار مالزی / مالزی با درخواست ازادی محموله انجیلهای توقیف شده مخالفت کرد

مالزی با درخواست ازادی محموله انجیلهای توقیف شده مخالفت کرد

بیا تو مالزی -

دولت مالزی از ترخیص یک محموله توقیف شده شامل ده هزار جلد کتاب انجیل که در ان از کلمه “‌الله ” استفاده شده بود ، خودداری کرد.

یک مقام مسئول در اداره نشریات وزارت کشور مالزی امروز چهارشنبه اعلام کرد دولت با درخواست گروهی از مقامات کلیسا ، مبنی بر ترخیص این محموله کتاب انجیل وارداتی از اندونزی و ورود ان به کشور مخالفت کرده است .

به گزارش خبرگزاری اسوشیتدپرس مسیحیان مالزی می گویند دولت اسلامی ، حقوق انان را در انجام ازادانه فرائض و مناسبتهای مذهبی انان نقض می کند .


حدود سی درصد از جمعیت بیست و هشت میلیونی مالزی از مسیحیان ، بودایی ها یا هندوها هستند.
یک مقام وزارت کشور مالزی اعلام کرد دولت ماه گذشته ضمن توقیف این محموله در گمرکات ، به وارد کننده این کتابها اعلام کرد که کتابهای انجیل به زبان اندونزیایی را به مبدا اولیه بازگرداند .

گفته می شود در این کتابهای انجیل از واژه ” الله “‌استفاده شده که بر اساس قوانین مالزی استفاده از این واژه از سوی غیر مسلمانان ممنوع است . دولت مالزی چنین استناد می کند که واژه الله واژه ای عربی و اسلامی است و کاربرد ان از سوی مسیحیان و پیروان دیگر ادیان موجب ناراحتی مسلمانان می شود.

گفتنی است پیشتر نیز در ماه مارس ، حدود پنج هزار و یکصد جلد کتاب انجیل از اندونزی وارد مالزی شده بود که توقیف شد و هنوز ازاد نشده است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب