خانه / اخبار مالزی / مالزی بعنوان یک الگوی اسلامی مورد توجه دولت بعدی آمریکا خواهد بود

مالزی بعنوان یک الگوی اسلامی مورد توجه دولت بعدی آمریکا خواهد بود

بیا تو مالزی -

سفیر سابق آمریکا در اتحادیه اروپا گفت: مالزی می تواند به عنوان یک کشور اسلامی مورد توجه دولت آینده آمریکا باشد…به گزارش روز شنبه خبرگزاری رسمی مالزی (برناما) ، استوارت ایزستات در سمینار "روابط مالزی و آمریکا پس از انتخابات ریاست جمهوری این کشور" در موسسه مطالعات بین الملل و استراتژیک مالزی (ISIS) افزود: دولت بعدی آمریکا می تواند مالزی را بعنوان یک کشور دارای الگوی اسلامی برای توسعه و ترویج در دیگر کشورهای اسلامی مورد توجه قرار دهد.

بنا به این گزارش ، سفیر سابق آمریکا در اتحادیه اروپا که از جمله مشاوران ارشد رئیس جمهوری آتی این کشور است، خاطرنشان ساخت: مالزی با توجه به روابط قوی که با آمریکا دارد می تواند از جایگاه خوبی در دولت بعدی آمریکا برخوردار باشد.

وی رشد اقتصادی پایدار،توسعه اسلام میانه رو و فرهنگ مدارا، همکاری بین المللی در مبارزه با تروریسم و گسترش مبارزه با فساد را از جمله دلایل خود برای الگو بودن مالزی برای دیگر کشورهای اسلامی برشمرد.
به گفته استوارت ایزستات، مالزی در گذشته بارهبری ماهاتیر محمد و در زمان حاضر نیز با هدایت عبدالله احمد بداوی از وضعیت و رشد اقتصادی خوبی برخوردار بوده و همانند بسیاری دیگر از کشورهای آسیایی به خوبی بحران مالی آمریکا را تحمل خواهد کرد.

وی همچنین ابراز اطمینان کرد : دولت جدید آمریکا با رهبری باراک اوباما – جو بایدن ، سیاست خارجی جدید و مثبتی نسبت به دنیای اسلام در پیش گرفته که مبتنی بر همکاری همه جانبه و دو سویه است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب