خانه / اخبار مالزی / مالزی به دنبال جذب سرمایه گذاری خارجی

مالزی به دنبال جذب سرمایه گذاری خارجی

بیا تو مالزی -

مالزی به دنبال جذب سرمایه گذاری خارجی بیشتر در این کشور است.

وزارت صنایع و بازرگانی خارجی مالزی روز جمعه میزبان نشستی با حضور اتاقهای بازرگانی و شوراهای روابط تجاری كشورهای مختلف بود كه در آن موضوع جذب سرمایه گذاریهای خارجی در بخشهای مختلف این كشور مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ایرنا از كوالالامپور، وزارت بازرگانی مالزی هدف از برگزاری این نشست را شناسایی فرصتهای سرمایه گذاری و تعمیق روابط تجاری خود با دیگر كشورها اعلام كرد.
بر اساس این گزارش، در این نشست نمایندگانی از اتاقهای بازرگانی كشورهای مختلف ازجمله ژاپن، چین، استرالیا، انگلیس، تایوان، سنگاپور، اندونزی، اتحادیه اروپا و برخی كشورهای عربی حضور داشتند.
نیك مصطفی وزیر صنایع و بازرگانی خارجی مالزی در این نشست با تشریح وضعیت اقتصادی این كشور خواستار همكاری بیشتر و فعالتر اتاقهای بازرگانی برای سرمایه گذاری و همكاری در بخشهای مختلف اقتصادی شد.
وی با اشاره به پیش بینی رشد اقتصادی پنج در صد برای مالزی در سال آینده میلادی، گفت: در سال 2011 میزان صادرات به 234میلیارد دلار در برابر 189میلیارد دلار واردات خواهد رسید كه تراز مثبت تجاری 45 میلیارد دلاری را برای این كشور به دنبال خواهد داشت.
نیك مصطفی همچنین گفت: نرخ تورم در سال آینده حدود 3/3درصد خواهد بود كه در مقایسه با سال 2009 افزایش 5/2درصدی را نشان می دهد اما با توجه به سرمایه گذاریهای صورت گرفته در زمینه ایجاد اشتغال نرخ بیكاری از 7/3درسال 2009 به 2/3كاهش خواهد یافت.
وی با اشاره به برنامه اصلاحات اقتصادی جدید دولت گفت: بر اساس این برنامه طی 10سال آینده بیش از سه میلیون شغل جدید ایجاد خواهد شد.
وزیر صنایع و بازرگانی خارجی مالزی همچنین توسعه بخش خدمات برای بهبود بهداشت و درمان، توسعه آموزش، گسترش فناوری ارتباطات و اطلاعات، ساختمان سازی و خدمات مهندسی را از اولویتهای سرمایه گذاری در این كشور برشمرد.
وی با اشاره به ضرورت توسعه و بهبود كیفیت نیروی متخصص به عنوان موتور محركه توسعه گفت: دولت از سرمایه گذاری بخش خصوصی برای گسترش آموزشهای مهارتی و حرفه ای حمایت می كند.
نیك مصطفی همچنین سرمایه گذاری در بخشهای نفت و گاز، روغن نخل، محصولات شیمیایی و پتروشیمی و تولید ماشین آلات صنعتی را از اولویتهای اقتصادی مالزی با هدف گسترش صادرات برشمرد.

 

 

منبع:ایرنا

 

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب