دوشنبه , 10 آذر 1399
خانه / اخبار مالزی / مالزی تانكهای خریداری شده از لهستان را آزمایش می‌كند

مالزی تانكهای خریداری شده از لهستان را آزمایش می‌كند

بیا تو مالزی -

وزارت دفاع مالزی از اقدام ارتش این كشور برای آزمایش تانكهای تازه خریداری شده از لهستان خبر داد.

روزنامه "استار" چاپ مالزی در شماره سه‌شنبه خود به نقل از وزارت دفاع این كشور، همچنین به ورود شش دستگاه از ‪ ۴۸‬دستگاه تانك جنگی مدل "پی.تی- ‪۹۱‬ام" (‪ (PT-91M‬كه به تازگی از لهستان خریداری شده به خاك مالزی اشاره كرد.

بنابه این گزارش، این تانكها به زودی موردآزمایشهای عملیاتی قرار خواهند گرفت.

وزارت دفاع مالزی ضمن اشاره به خریداری ‪ ۱۴‬دستگاه خودروی نظامی دیگر از لهستان، مجموع هزینه صرف شده برای این خودروها و نیز تانكهای خریداری شده را كه بتدریج به مالزی تحویل خواهند شد، یك میلیارد و ‪ ۴۰۰‬میلیون رینگیت (حدود ‪ ۴۲۰‬میلیون دلار) اعلام كرد.

براساس این گزارش، خرید این تانكها و خودروهای نظامی از لهستان بر پایه توافقنامه امضا شده میان مالزی – لهستان در سال ‪ ۲۰۰۳‬میلادی بوده است.

به گزارش ایرنا، وزارت دفاع مالزی پیشتر هدفش از خرید تانك و خودروی نظامی از لهستان را تجهیز تسلیحات نظامی- جنگی خود اعلام كرده بود.

برهمین اساس، ارتش مالزی پیش از خرید این تانكها تنها تعداد ‪ ۲۶‬دستگاه تانك مدل "اسكورپیون ‪ "۹۰‬ساخت انگلیس داشت.

به نوشته استار، دلیل انتخاب تانكهای ساخت لهستان، طراحی آنها بر اساس وزن سبكتر (‪ ۴۲‬تن) و كارآمدی بیشتر آنها در تمرینات محلی با شرایط خاك مالزی درمقایسه با دیگر كشورهاست.

براساس این گزارش، انتقال فناوری دفاعی به مالزی وهمچنین انجام دوره‌های نظامی برای پرسنل ارتش این كشور در لهستان نیز ازجمله موارد تعیین شده در توافقنامه امضا شده میان دوكشور است.

به‌نوشته استار، "نجیب تون رزاق" معاون نخست وزیر مالزی و وزیر دفاع این كشور، مسایل مربوط به ورود تانكهای خریداری‌شده از لهستان را دنبال می‌كند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب