پنج شنبه , 8 آبان 1399
خانه / اخبار مالزی / مالزی طرح جدیدی برای تسریع در صدور ویزای دانشجویی ارایه می‌كند

مالزی طرح جدیدی برای تسریع در صدور ویزای دانشجویی ارایه می‌كند

بیا تو مالزی -

وزارت آموزش عالی مالزی طرح جدیدی را دردست دارد كه درصورت تایید نهایی دانشجویان خارجی مقیم این كشور قادر خواهند بود ویزای خود را در زمان كوتاهتری دریافت كنند…

روزنامه "نیواستریتز تایمز" چاپ مالزی، روز شنبه به‌نقل از وزیر آموزش عالی این كشور نوشت: این وزارتخانه قصد دارد ازطریق این طرح، مدت زمان لازم برای صدور ویزا را از یك ماه به دوهفته تقلیل دهد.

"مصطفی محمد" افزود: تاخیر در صدور ویزا بر روی جذب دانشجویان خارجی به مراكز آموزش عالی تاثیر منفی خواهد داشت.

وی اضافه كرد: این تاثیر به ویژه در مورد دانشجویان چینی بارزتر است.

وزیرآموزش عالی مالزی علاوه‌بر موسسات آموزشی عالی، همچنین وزارتخانه تحت امر خود، اداره مهاجرت و نیز آژانسهای اخذكننده پذیرش تحصیلی را در روند صدور ویزا برای دانشجویان خارجی دخیل دانست.

وی گفت: به منظور تسریع هر چه بیشتر در روند صدور ویزا، ما شمار موسسات پذیرنده دانشجوی خارجی را در كشور به ‪ ۱۵۰‬موسسه از ‪ ۵۵۰‬موسسه موجود محدود كرده‌ایم.

به گزارش ایرنا، هم‌اكنون دهها هزار دانشجوی خارجی از كشورهای مختلف در مراكز آموزش عالی مالزی در حال تحصیل هستند كه از این میان بیش از چهار هزار نفر آنان را دانشجویان ایرانی تشكیل می‌دهند.

با توجه به هزینه‌های نسبتا مناسب آموزش عالی، سهولت در پذیرش دانشگاهها و اخذ ویزای تحصیلی، اسلامی بودن كشور و وجود روابط خوب ایران ومالزی شمار علاقه‌مندان ایرانی برای ادامه تحصیلات عالی در این كشور با روند روزافزونی همراه شده است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب