دوشنبه , 5 آبان 1399
خانه / اخبار مالزی / مالزی قرارداد 3/250 میلیارد دلاری خرید تجهیزات نظامی امضا می کند

مالزی قرارداد 3/250 میلیارد دلاری خرید تجهیزات نظامی امضا می کند

بیا تو مالزی -

وزیر دفاع مالزی روز دوشنبه گفت که این کشور در حاشیه نمایشگاه تجهیزات دفاعی بیش از 10میلیارد رینگیت (3 میلیارد و 250 میلیون دلار) قرارداد خرید تجهیزات نظامی امضا می کند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری غیرمتعهدها، زاهد حمیدی وزیر دفاع مالزی اعلام کرد که این کشور در جریان نمایشگاه و کنفرانس تجهیزات و خدمات دفاعی 2010 آسیا با شرکت های داخلی و خارجی سازنده تسلیحات نظامی ده ونیم میلیارد رینگیت (حدود 3/5میلیارد دلار) قرارداد امضا خواهد کرد.
وی گفت: وسایل نقلیه موتوری، هواپیماهای جنگی و کشتی های چند منظوره و جنگی، نسل جدید قایق های گشت زنی و ناوچه از جمله تجهیزاتی هستند که وزارت دفاع مالزی درصدد تامین آن است.
به گفته وزیر دفاع مالزی در انعقاد این قراردادها وزارتخانه ها و سازمان هایی که با فناوری های جدید سر و کار دارند نیز مشارکت خواهند داشت.
بر اساس این گزارش، 22 کشور از جمله استرالیا، ترکیه، انگلیس، آمریکا، آلمان، ایتالیا، فرانسه و چین در نمایشگاه صنایع دفاعی آسیا که از امروز در مالزی برپا شده است، شرکت دارند.
در این نمایشگاه چهار روزه انواع تجهیزات و فناوری های جدید نظامی در نیروهای هوایی، زمینی و دریایی و تجهیزات پلیس به نمایش در آمده است.
نمایشگاه امنیت و دفاع آسیا از جمله بزرگترین نمایشگاه های مربوط به تجهیزات جنگی است.
پیش بینی می شود بیش از 200 نفر از وزارت دفاع، مقامات عالیرتبه نظامی و متخصصان خرید و تامین سلاح از این نمایشگاه بازدید کنند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب