سه شنبه , 4 آذر 1399
خانه / اخبار مالزی / مالزی و سرمایه گذاری در منطقه ویژه سرخس

مالزی و سرمایه گذاری در منطقه ویژه سرخس

بیا تو مالزی - شركت های مالزیایی آمادگی سرمایه گذاری در منطقه ویژه سرخس را دارند.

 
سفیر مالزی در جمهوری اسلامی ایران گفت : شركت های مالزیایی با توجه به شرایط خاص منطقه ویژه اقتصادی سرخس تمایل به حضور و سرمایه گذاری در این منطقه را دارند.
محمد صادق گانی روز چهارشنبه در دیدار با محمد مهدی مروج الشریعه مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی سرخس، افزود : تلاش می كنیم تا هیاتی اقتصادی – تجاری از مالزی را برای بازدید از توانمندی ها و قابلیت های منطقه سرخس به مشهد اعزام كنیم.
وی با اشاره به پتانسیل های گردشگری شهر مشهد و جایگاه محوری منطقه سرخس از تمایل شركت های مالزیایی برای توسعه روابط اقتصادی، تجاری و گردشگری و سرمایه گذاری در خراسان رضوی خبر داد.
مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس نیز در این دیدار با اشاره به قابلیت های این منطقه گفت: همجواری با كشورهای آسیای میانه باعث شده تا بازار چند صد میلیونی كشورهای اتحاد جماهیر شوروی سابق از طریق سرخس و ایران به آبهای خلیج فارس متصل شود.
محمد مهدی مروج الشریعه بر آمادگی این منطقه برای حضور سرمایه گذاران مالزیایی تاكید كرد و گفت: آمادگی استقرار واحدهای صنعتی مشترك ایرانی- مالزیایی در زمینه خودروسازی، صنایع غذایی و همچنین صنایع الكترونیك را داریم.
وی صادرات از این منطقه را معاف از هرگونه عوارض گمركی خواند و اظهار داشت: تمام سرمایه گذاری های صورت گرفته در منطقه تحت پوشش قانون جذب سرمایه گذاری خارجی در ایران و دارای 100 درصد ضمانت دولت ایران است.
مروج الشریعه خواستار كمك سفیر مالزی برای برگزاری همایش یك روزه معرفی توانمندیهای منطقه ویژه اقتصادی سرخس در كوالالامپور شد.
وی همچنین از سرمایه گذاران و تجار مالزی برای بازدید از منطقه سرخس دعوت كرد.

منبع:ایرنا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب