خانه / اخبار مالزی / مالزی و نظارت بر فعالیت خارجی ها

مالزی و نظارت بر فعالیت خارجی ها

بیا تو مالزی -

مالزی نظارت بر فعالیت های خارجی ها در این كشور را تشدید كرد.

 پلیس مالزی روز جمعه از موسسات آموزش خصوصی و هتل های این كشور خواست از این پس و به منظور مبارزه با جرایمی كه خارجی ها در آن نقش دارند، لیست افراد خارجی خود را به پلیس این كشور گزارش دهند.
به نقل از خبرگزاری رسمی مالزی (برناما)، ‘لی چین لئونگ’ معاون وزیر كشور مالزی هدف از این اقدام را نظارت بیشتر بر فعالیت های خارجی ها و مبارزه با جرایمی كه خارجی ها در آن نقش دارند، عنوان كرد.
این مقام مالزیایی افزود كه دولت این كشور اقدامات سختگیرانه ای را در قبال افرادی كه از قوانین مالزی تخطی می كنند، اعمال می كند.
این گزارش حاكی است، معاون وزیر كشور مالزی خاطرنشان كرد: به عنوان مثال دانشجویانی كه از ویزای دانشجویی خود سوءاستفاده می كنند باید جریمه و زندانی شده و یا این كه در لیست سیاه قرار گرفته و از كشور اخراج شوند.
بر اساس این گزارش، این مقام مالزیایی همچنین بیان كرد: تاكنون 10 نفر از جمله هشت نفر از كاركنان بخش مهاجرت و دو خارجی به اتهام تجارت انسان در این كشور دستگیر شده اند.
معاون وزیر كشور مالزی همچنین تصریح كرد: با موسسات خصوصی نیز كه فهرست دانشجویان خارجی خود را به مقامات مربوطه این كشور گزارش ندهند، برخورد خواهد شد.

منبع:ایرنا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب