دوشنبه , 5 آبان 1399
خانه / اخبار مالزی / مالزی کار کنترل مردم در اماکن عمومی را برای مقابله با آنفلوآنزای خوکی آغاز کرد

مالزی کار کنترل مردم در اماکن عمومی را برای مقابله با آنفلوآنزای خوکی آغاز کرد

بیا تو مالزی - وزارت بهداشت مالزی اقدامات کنترلی خود را برای تشخیص افراد مبتلا به آنفلوآنزای خوکی به منظور جلوگیری از گسترش بیشتر این بیماری از امروز آغاز کرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از مالزی، وزارت بهداشت مالزی با استفاده از نیروهای امنیتی و با دستگاه های حرارت سنج اقدام به کنترل ورودی ها و خروجی های اماکن عمومی می پردازد.
گفته می شود اقدامات جدی کنترلی وزارت بهداشت در آستانه 31 آگوست سالروز استقلال مالزی و برگزاری جشن های مربوط به این روز در نقاط مختلف این کشور تشدید شده است.

بر اساس این گزارش، این اقدامات در مکان هایی نظیر مدارس، سالن هایی که در آن همایش برگزار می شود، مرکز همایش های بین المللی مالزی و دیگر اماکن عمومی صورت می گیرد.
تعداد مبتلایان به بیماری آنفلوآنزای خوکی به 3400 نفر نزدیک شده است و تا کنون نیز 59 نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند که این موضوع باعث نگرانی مردم و مقامات بهداشتی این کشور و افزایش کنترل ها برای جلوگیری از آن شده است.

در کمتر از یک هفته بیش از 40 نفر در مالزی به دلیل ابتلای به بیماری آنفلوآنزای خوکی جان خود را از دست داده اند که تعدادی از جان باختگان کودکان خردسال بوده اند.   	 مالزی کار کنترل مردم در اماکن عمومی را برای مقابله با آنفلوآنزای خوکی آغاز کرد

محی الدینیاسین معاون نخست وزیر مالزی نیز امروز اعلام کرد که قرار است امروز دیداری با وزارت بهداشت این کشور داشته باشد تا از وی بخواهد اماکنی که افراد در آن بیشتر به این بیماری مبتلا شده اند را به مردم معرفی کند تا رفت و آمد به این اماکن کمتر صورت بگیرد.
شایعات و اطلاعات غلط درباره آنفلوآنزای خوکی این روزها در مالزی بسیار شایع شده است و دولت نیز اقدامات آگاهی بخش و اطلاع رسانی درست درباره این بیماری را آغاز کرده است که به طور آشکار در اماکن عمومی نظیر، پارک ها، مراکز تفریحی و بانک ها مشهود است.
وزیر بهداشت مالزی نیز اعلام کرده است که مردم تنها به توصیه های بهداشتی که از سوی این وزارتخانه اعلام می شود توجه کنند و به شایعات کاری نداشته باشند.

برنامه های آموزشی بسیار گسترده در مدارس مالزی از طریق اعزام کارشناسان وزارت بهداشت صورت گرفته و ماسک نیز به صورت رایگان به طور گسترده در بین مردم توزیع می شود. همچنین جزوه هایی درباره راه های پیشگیری از این بیماری تهیه شده که در اختیار دانش آموزان قرار داده می شود تا خانواده های آنان نیز از این توصیه ها استفاده کنند.
بیماری آنفلوآنزای خوکی به دانشگاه های مالزی نیز سرایت کرده و باعث تعطیلی برخی از دانشگاه ها شده که در آنها تعداد زیادی دانشجوی ایرانی مشغول به تحصیل هستند.   	 مالزی کار کنترل مردم در اماکن عمومی را برای مقابله با آنفلوآنزای خوکی آغاز کرد

به گفته مقامات سفارت جمهوری اسلامی ایران در مالزی بر اساس برخی اخبار که هنوز تایید نشده است تنها یک دانشجوی ایرانی به این بیماری مبتلا شده است و دیگر دانشجویان ایرانی مشکلی در این زمینه نداشته اند.
بر اساس اعلام رایزنی علمی سفارت جمهوری اسلامی ایران در مالزی در حال حاضر بیش از 9 هزار دانشجوی ایرانی در دانشگاه های مالزی مشغول به تحصیل هستند.

 

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب