دوشنبه , 5 آبان 1399
خانه / اخبار مالزی / ماهاتیر محمد برای كسب یك قرارداد بزرگ انرژی به ایران می‌آید

ماهاتیر محمد برای كسب یك قرارداد بزرگ انرژی به ایران می‌آید

بیا تو مالزی -

خبرگزاری فارس: تفاهمنامه كلی همكاری برای سرمایه گذاری مالزی در یك مجتمع بزرگ صنایع پایین دستی انرژی بر در سفر قریب الوقوع ماهاتیر محمد نخست وزیر سابق مالزی به ایران امضا می شود…به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، قرار است بزودی با حضور ماهاتیرمحمد، نخست وزیر سابق مالزی یك تفاهمنامه‌ كلی همكاری بین دو كشور امضا شود تا براساس آن مالزی در یك مجتمع بزرگ سرمایه‌گذاری در ایران مشاركت نماید.
این مجتمع ابعاد مختلفی دارد كه یك محور آن شامل توسعه میادین گلشن و فردوس است كه قرارداد آن قبلا بین شركت ملی نفت و شركت SKS مالزی امضا شده بود.
بنابراین گزارش، اكنون مالزی بدنبال انجام كاری بزرگتر در ایران است كه علاوه بر قرارداد مذكور، در آن منطقه اقدام به سرمایه‌گذاری برای ایجاد مجموعه صنایع پایین دستی انرژی بر نماید كه شامل صنایع آلومینیوم و فولاد و دیگر صنایع انرژی بر می‌باشد.
این گزارش حاكی است: قرار بود این هفته ماهاتیر محمد به ایران سفر كند كه این سفر فعلا به تعویق افتاده است.
بنابراین گزارش گاز استحصالی از میادین گلشن فرودس واقع در خلیج‌فارس برای تولید LNG و صادرات آن در نظر گرفته شده است.
به گزارش فارس، قرارداد طرح توسعه میادین گاز گلشن و فردوس در تاریخ پنجم دی ماه بین شركت نفت و گاز پارس به نمایندگی از شركت ملی نفت و شركت SKS مالزی منعقد شد. مبلغ كل قرارداد حدود شش میلیارد دلار برای توسعه بخش بالادستی و تولید گاز از این میادین و بیش از 10میلیارد دلار برای تولید LNG ( بخش پایین دستی) می باشد.
این گزارش حاكیست: حجم گاز در جای مخزن میدان گلشن بین 42 تا 56 تریلیون فوت مكعب برآورد می‌شود كه بین 9 تا 13 تریلیون فوت مكعب آن قابل برداشت می‌باشد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب