دوشنبه , 3 آذر 1399
خانه / اخبار مالزی / ماهاتیر محمد ناجی مالزی

ماهاتیر محمد ناجی مالزی

بیا تو مالزی -

نجیب رزاق از ماهاتیر محمد به عنوان ناجی مالزی یاد کرد…

پس از مطرح شدن ادعای حزب پاکاتان رعیت مالزی درباره موافقت ماهاتیر محمد با قبول دریافت وامهای متعدد از بانک جهانی در زمان نخست وزیری، نخست وزیر کنونی مالزی این اتهامات شرم آور دانست و از ماهاتیر محمد به عنوان ناجی مردم مالزی یاد کرد.

 به نقل از روزنامه استار چاپ مالزی، “نجیب رزاق” در مراسم جشن تولد 86 سالگی ماهاتیر محمد در سازمان جهانی تجارت پوترای کوالالامپور گفت :  بهترین راه قدردانی از خدمات ماهاتیر محمد تلاش برای رسیدن به چشم انداز 2020 است که رویای او برای مالزی بوده است.

وی نقش برجسته ماهاتیر محمد در رشد مالزی را یادآور شد و گفت : او با شعار “مالزی می تواند انجام دهد” (Malasyia Boleh) الهام بخش ما برای رسیدن به موفقیت بوده است.

ماهاتیر محمد در وبلاگ شخصی خود در دفاع از خود نوشته است : هیچ زمان از بانک جهانی به طور شفاهی یا از طریق نامه نگاری درخواست وام نکرده است.

وی با بیان اینکه مالزی برای پروژه های ملی خود از سال 1985 از بانک جهانی وام دریافت کرده، آخرین مذاکرات برای دریافت وام از بانک جهانی برای بخشهای آموزش، اجتماعی و فنی را مربوط به سال 1997 عنوان کرده است.

حزب پاکاتا رعیت (PKR) اعلام کرده است که مدارکی در دست دارد که نشان می دهد ماهاتیر محمد طی سال های 1982 تا 1999 بارها کمک های مالزی از بانک جهانی دریافت کرده است.

 

منبع:خبرگزاری مهر

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب