چهارشنبه , 7 آبان 1399
خانه / دانش و فناوری / مایكروسافت در تدارك عرضه نسخه آنلاین آفیس

مایكروسافت در تدارك عرضه نسخه آنلاین آفیس

بیا تو مالزی -

شبكه خبری بی.بی.سی روز سه‌شنبه گزارش داد:شركت نرم‌افزارسازی مایكروسافت امكان تازه‌ای را دراختیار كاربران گذاشته تا ازبرنامه‌های بسته نرم‌افزاری آفیس به صورت آنلاین و رایگان استفاده كنند…

به گزارش بی.بی.سی، البته این امكان جدید هنوز در مرحله آزمایشی است و تنها تعداد محدودی از كاربران می‌توانند از خدمات ارائه شده استفاده كنند.

فضای كاری موسوم به "آفیس لایو" امكان استفاده از برنامه‌های "ورد" (‪" (word‬اكسل" (‪ (Excel‬و "پاورپوینت" (‪ (Power point‬را در هر رایانه‌ای كه به اینترنت متصل باشد فراهم می‌كند.

مایكروسافت فضایی معادل ‪ ۲۵۰‬مگابایت در اختیار هر كاربر می‌گذارد كه حدود هزار فایل معمولی را می‌توان در آن ذخیره كرد.

كاربرانی كه از برنامه‌های آفیس استفاده می‌كنند، می‌توانند فایل‌های این برنامه‌ها را بر روی اینترنت بفرستند تا در این فضا در اختیار كسانی كه انتخاب می‌كنند، قرار گیرد.

دوستان، همكاران یا همكلاسی‌ها می‌توانند با ورود به "آفیس لایو" به فایل های مورد نظر دسترسی پیدا كرده، نقطه نظراتشان را به آنها اضافه كنند یا محتوای آنها را تغییر دهند.

البته برای انجام تغییرات، كاربران باید برنامه مورد استفاده را روی رایانه خود نصب كرده باشند.

مایكروسافت گفته كه این فضای كاری جایگزین برنامه‌های آفیس نمی‌شود، بلكه مكملی برای آنهاست تا دسترسی به فایل‌ها را برای همگان آسان كند.

شركت‌های زیادی تلاش می‌كنند تا با ارائه برنامه‌های رایگان موسوم به "منبع باز" (‪ (Open Source‬تسلط مایكروسافت را بر بازار نرم‌افزارهایی چون "ورد" و "اكسل" كاهش دهند.

بی.بی.سی در ادامه افزود: به تازگی سایت گوگل نیز خدمات مشابهی را عرضه كرده كه امكان نگارش و تغییرات را بدون نیاز به نصب برنامه‌ای جداگانه به صورت آنلاین یا آف لاین فراهم می‌كند.

فضای كاری "آفیس لایو" به عنوان تلاشی از سوی مایكروسافت برای باقی ماندن در جایگاه مسلط خود بر این بازار تلقی می‌شود.

مایكروسافت همچنین قصد دارد با عرضه نرم‌افزارهایش بر روی اینترنت و تعیین قیمتی بر حسب میزان استفاده كاربران، همچنان موقعیتش را به عنوان "غول دنیای نرم افزار" حفظ كند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

آلودگی کاربران ایرانی به باج‌افزار سایبری/ نفوذ به «ریموت دسکتاپ»

بیا تو مالزی - مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای نسبت به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب