خانه / اخبار مالزی / متن نامۀ سرگشاده نمایندگان انجمن ایسام به رایزن علمی

متن نامۀ سرگشاده نمایندگان انجمن ایسام به رایزن علمی

بیا تو مالزی -

به دنبال انتشار خبر "عدم اعتبار دانشگاه های مالزی و هند" در خبر گزاری نو اندیش، درخواست دانشجوبان مبنی بر اقدام مقتضی در خصوص شفاف سازی خبر منتشره آن مقام مسئول، انجمن دانشجویان ایرانی (ایسام) نامۀ سرگشاده‌ایی به رایزن علمی ایران در جنوب شرق آسیا نوشته و از ایشان خواستار توضیح آن مقام مسئول گردیده اند. 
انجمن دانشجویی ایرانیان مالزی (ایسام)
(جهت دیدن مشروح خبر بر روی ادامه متن کلیک نمایید)


جناب آقای دکتر عالی – رایزن محترم علمی و سرپرست دانشجویان ایرانی در جنوب شرق آسیا،

با سلام :
           احتراماً به استحضار میرساند، مطلب منتشر شده در سایت برنا نیوز و وب سایت نواندیش که از قول معاون محترم وزیر علوم، جناب آقای دکتر خالقی بیان گردید، موجب تالم خاطر بسیاری از دانشجویان تحصیلات تکمیلی که با هزینه شخصی و با تحمل شدائد ومشکلات بی شمار به قصد تجهیز خود به علم و دانش و خدمت بهتر به کشور عزیزمان، رحل اقامت در مالزی افکنده اند و در دانشگاههای دولتی و با رنگینگ بین المللی معتبر مشغول تحصیل هستند گردید . 

     بدینوسیله به اطلاع میرساند هنوز کمتر از یک ماه از ملاقات هیئت بلند پایه مالزی از کشور مان نمی گذرد که با توجه به تنظیم قراردادها و پروتکلهای فی مابین انتظار آن میرفت که ارتباط علمی و دوجانبه کشور مالزی و ایران افق روشنی را فرا روی علم اندوزان پدید آورد و لیکن متاسفانه با مصاحبه معاون محترم وزیر جناب آقای دکتر خالقی که نمی دانیم با کدام استدلال علمی و منطقی دانشگاههای معتبر و با رنگینگ بین المللی را زیر سوال برده و باعث آزردگی خاطر شدید دانشجویان گردیده اند .
 
گرچه انتشار این خبر موجب نقض مصوبات جهت ارزیابی مدارک تحصیلی دانشجویان دانشگاههای مالزی از دیدگاه مقامات محترم وزارت علوم نخواهد شد، اما با این وجود از آن مقام محترم خواستاریم با بررسی تمام جوانب ارزیابی مدارک صادره از دانشگاههای مالزی عدم صحت انتشار این گونه اخبار اختلاف بر انگیز را به اطلاع دانشجویان برسانند .

دانشجویان مصرانه از ایشان دعوت بعمل می آورند تا با بازدید علمی از دانشگاههای معتبر مالزی  که اکنون بیش از 4000 دانشجو ی ایران در انها به تحصیل اشتغال دارند اقدام نمایند و سپس قضاوت نمایند . در این دانشگاهها اکنون دانشجویان ایرانی مایه مباهات روسای دانشگاهها بوده و با شرکت در کنفرانسهای بین المللی و آوردن جوایز موجبات افتخار ایران و ایرانی شده اند .

اکنون دانشجویان زیادی حتی بصورت بورسیه از وزارت علوم در این دانشگاهها به تحصیل اشتغال دارند و با وجود رایزنی علمی که مرتباً به ارزیابی دانشگاهها می پردازد حقاً و انصافاً چه جای طرح این مسائل است؟ جز اینکه پاک کردن صورت مسئله، ناتوانی آن مقام در مدیریت این پتانسیل عظیم و جذب نخبگان  در کشور عزیزمان ایران را می‌رساند؟

ما اطمینان داریم که با مدیریت بهینه این پتانسیل جوان و استفاده از امکانات کشور عزیزمان ایران می توان کار به بصورتی پیش برد تا مهاجرت  دانشجویان به حداقل برسد و نیازمند پاک کردن صورت مسئله نباشیم . وگرنه دانشجویان ایرانی فارغ التحصیل این دانشگاهها برای کار نیز جذب معتبر ترین دانشگاههای جهان خواهند شد ( نمونه های آن فراوان است ) و به وطن برنخواهند گشت . آیا این گونه مصاحبه‌ها، تصمیم گیری‌ها و اقدامات، خسران ابدی برای کشور ایجاد نخواهد کرد؟

جناب آقای دکتر عالی تلاش شما در ارزیابی دانشگاههای مالزی با مصاحبه آقای دکتر خالقی به زیر سوال رفته است؛ دانشجویان از تحصیل دلسرد شده اند.  خواهشمند است مراتب را به آن مقام محترم وزرات اعلام و هر چه سریعتر دراین خصوص تدبیری بیندیشید .  این سخنان خسارات سنگینی به روابط کشور مالزی و ایران و اعتماد دانشجویان به مسئولین خواهد زد . خواهشمند است از جناب آقای دکتر خالقی و سایر مسئولین دعوت بعمل آورید به میزبانی ما دانشجویان به سوالات ما پاسخ دهند. والسلام.

با تشکر و احترام مجدد 

انجمن دانشجویان ایرانی مالزی (ایســـــــــــــــــام)

بزرگترین تشکل دانشجویی دانشگاههای مالزی

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب