سه شنبه , 6 آبان 1399
خانه / اخبار مالزی / مجازات شلاق یک زن در مالزی اعتبار این کشور را خدشه دار می کند

مجازات شلاق یک زن در مالزی اعتبار این کشور را خدشه دار می کند

بیا تو مالزی - بی بی سی گزارش داد: در صورتی که مجازات شلاق یک زن در مالزی به دلیل نوشیدن مشروبات الکلی اجرا شود به اعتبار این کشور خدشه وارد می شود.

به گزارش این شبکه تلویزیونی ، وی نخستین زن در مالزی است که براساس قانون شریعت اسلام شلاق زده می شود. شلاق زدن این زن به یک مسئله جنجالی در مالزی در امده است زیرا مالزی کشوری است که از ان به عنوان یک کشور میانه رو و پیشرفته نامبرده می شود.

خبرنگار بی بی سی در گزارشی از کوالالامپور گفت: نوشیدن مشروبات الکلی از نظر اکثر مسلمانان این کشور یک گناه به شمار می رود اما در کوالالامپور پایتخت مالزی قوانین نرم تر به اجرا در می اید.

کاتیتو شوکانو که یک زن روستائی از استان پهاهنگ مالزی است می گوید از رائی که قاضی برای او صادر کرده استیناف نخواهد خواست زیرا او می داند درخواستش پذیرفته نمی شود بنابرا ین اماده اجرای قانون است وبه قانون شریعت اسلامی اعتقاد دارد.

این خبرنگار اضافه کرد محکوم شدن این زن برای شلاق خوردن موجب نگرانی در داخل کشور وخارج شده است واین درحالی است که مردم در مالزی در این مورد اختلاف عقیده دارند. طرفداران شلاق خوردن این زن اعتقاد دارند اجرای قانون در مورد وی موجب درس عبرت به دیگران خواهد شد. درصورتی که کاتیتو شوکانو شلاق زده شود به اعتبار مالزی که به کشور نمونه بارز میانه رو درهمه موارد ازجمله اسلام شهرت دارد اسیب وارد می اید.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب